Kategoriler: PUBGPUBG Haberleri

OGN Kore’de PUBG Ligi kuruyor

Son dönemin tartışmasız en popüler oyunu PUBG, espor sahnesinde de geleceğe umutla bakıyor. Kore’de League of Legends ve Overwatch dahil olmak üzere çok sayıda oyunun organizasyon ve yayınlarını üstlenen, bunu da birinci sınıf bir prodüksiyonla güçlendiren OnGameNet, 2018’in başlarında start alması beklenen bir PUBG Ligi’nin hazırlıklarına başladı.

Daha hâlâ erken erişimde olmasına rağmen 20 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaşan, Steam’de anlık 2 milyon oyuncuyla yıllardır zirvede yer alan CS:GO ve Dota2’yi geride bırakan PlayerUnknown’s Battlegrounds, henüz espor sahnesinde doğal olarak yer edinebilmiş değil. Bununla birlikte çok sayıda marka, organizasyon, takım ve oyuncular PUBG’nin geleceğin esporlarından biri olacağı konusunda hemfikir. Bugüne kadar yalnızca Gamescom Invitational isminde bir major LAN turnuvası gören oyun, 18 ve 19 Kasım’da IEM Oakland’da bu sefer çok daha güçlü espor organizasyonlarının resmi takımlarıyla ikinci major turnuvasına sahip olacak.

Esporda dünya markası Güney Kore’nin güçlü yayıncılarından OGN de, PUBG esporun geleceği konusunda belirli bir garantinin farkına varmış olacak ki, oyun için son teknoloji bir yayın tesisi inşa edecek ve 100 oyuncu aynı anda dev haritaya inerek hayatta kalan son isim olmaya çalışacak.

Alışık olduğumuz, çok oynanan espor oyunlarının aksine 100 oyuncuyu tek bir haritada görmek ve takip etmek direkt imkansız bir görev. Hali hazırda PUBG esporun önündeki belki de tek engel, oyunu izlemenin nispeten zor olması. Mevcut turnuva ve organizasyonlarda da tanık olduğumuz prodüksiyon yetersizliklerinin çözülmesiyle PUBG’nin espor sahnesinde yeri zor dolacak bir konuma yükseleceğini tahmin etmek ise zor değil. Oyunun yapımcı şirketi Bluehole’un bu konu üzerinde çalıştığı biliniyor ve PlayerUnknown’s Battlegrounds için gelecek çok parlak görünüyor.

5Mid :Oyuncuların buluşma noktası!