PUBG

PUBG Avrupa Ligi 21 Mart’ta başlıyor

Türkiye’den Digital Athletics’in de yer alacağı 1 milyon Euro ödül havuzlu PUBG Avrupa Ligi 21 Mart’ta başlıyor.

PUBG Corp. ve Starladder ortaklığıyla Berlin’deki Starladder PUBG Stüdyo’da offline gerçekleşecek olan turnuva, çok çekişmeli maçlara sahne olacak. Lig 3 adımda gerçekleşecek ve 21 Mart’ta ligin ilk bölümü başlamış olacak. Yıl boyunca sürecek olan ligden en başarılı 4 takım, Kasım ayında başlayacak olan 2 milyon USD ödül havuzuna sahip PUBG Global turnuvasında dünyanın en iyi takımlarıyla yarışacak.

Turnuvanın adının Avrupa Ligi olması sizi yanıltmasın. Avrupa ile beraber bütün Ortadoğu ve Afrika takımları da bu ligde mücadele edebilecek. Ülkemiz takımlarının, PEL’e katılabilmesi için kendi bölgesi olan MEA (Middle East and Africa) bölge elemelerini geçmesi ve üst liglere tırmanması gerekiyor. Turnuvaya katılacak takımlar 3 bölgeye ayrıldı. Bu bölgeler şöyle: Europe West (Batı Avrupa), Europe East (Doğu Avrupa), Middle East and Africa (Ortadoğu ve Afrika).

PUBG Bölgeler

Peki PUBG Avrupa Ligi’nin formatı nedir?

Bütün takımlar 3 ayrı lige ayrılıyor ve tüm liglerdeki takımlar sene boyunca bir üst lige çıkmak ve orada tutunabilmek için mücadele edecek.

PEL: En üst lig olan PEL’de 16 takım bulunuyor ve bu takımların 6’sı davet ile, geri kalan 10 takım ise elemeleri geçerek geliyor. Turnuvada diğer espor alanlarından tanıdığımız birçok başarılı organizsyon bulunuyor.

Direk Davetli Takımlar: Team Liquid, Faze Clan, Pittsburgh Knights, Ninjas in Pyjamas, Natus Vincere, Team Vitality

Elemelerden Gelen Takımlar: Jokers, G2 Esports, Ence, Red Diamonds, Raise Your Edge, M19, Winstrike Team, Digital Athletics, Team Solo Mid, Crow Crowd

Temsilcimiz Digital Athletics’in kadrosu ise şöyle:

  • Murat “SIX-MO” Öztürk
  • Mert “ABeautflDeath” Öztürk
  • Mert “mertgungor” Güngör
  • Ömer “Iroh” Develi

PEL Contenders: İkinci lig olarak tabir edebileceğimiz ligde 32 takım bulunacak. Bu takımlar 16 takımlık 2 gruba ayrılacaklar ve bir üst lige çıkmak için yarışacaklar.

PEL Open: Bu ligde herhangi bir takım sınırı bulunmuyor. Tüm takımlar kendi bölgesinden diğer takımlarla bu ligde karşılaşacaklar ve PEL veya Contenders ligine çıkmak için birbirleriyle yarışacaklar. Yeni kurulan veya turnuvaya ilk defa katılacak takımların başlangıç noktası her zaman bu lig olacak.

Detaylı lig sistemine buradan ulaşabilirsiniz.

Ligden düşme veya çıkma sistemi nasıl?

İlk safhadan sonra alt ligdeki takımlar bir üst lige çıkamayacaklar. Bunun yerine ikinci ligin en başarılı 12 takımı birinci lig takımlarıyla sezon dışı bir turnuvada mücadele edecek.

2.safhadan sonra ise artık ligden düşme ve çıkmalar başlayacak. Birinci ligin son sıralarındaki takımlar ile, ikinci ligin en başarılı takımları arasında PEL’e katılmak için kıyasıya bir Promotion turnuvası gerçekleşecek. Aynı şey ikinci ve üçüncü ligler için de geçerli olacak ve tüm takımlar bir üst lige çıkmak için mücadele edecek.

Temsilcimiz ilk maçına 21 Mart Perşembe günü 20:00’da çıkacak. Birer saat arayla beş maç yapılacak.

Maç günü buraya tıklayarak temsilcimize destek olmayı unutmayın.

Turnuva haftada 4 gün boyunca, her gün 5 maç olarak devam edecek. Birinci ayak ise 7 Nisan’da sona erecek.

Turnuva takvimine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir