Kategoriler: PUBGPUBG Haberleri

PUBG, XBox One’da 1 milyon oyuncuya ulaştı

12 Aralık’ta XBox One’da çıkış yapan PlayerUnknown’s Battlegrounds, 48 saat içerisinde 1 milyon oyuncuya ulaşmayı başardı ve yeni bir rekora imza attı.

Son yılların en popüler oyunlarının başında şüphesiz PlayerUnknown’s Battlegrounds geliyor. Çıktığı günden bu yana oyun piyasasında kırılmadık rekor bırakmayan PUBG, bu hafta başında geldiği XBox One’da da ciddi satış rakamlarına ulaştı. İlk iki günde 1 milyondan fazla kopya satan oyun, bu sayede PC’den sonra konsolda da en iyiler arasına girmeyi başardı. XBox resmi internet sitesi üzerinden paylaşılan rakamlar, PUBG’yi tüm zamanların en çok satan konsol oyunlarından biri yapmış durumda.

Şu sıralar test sunucusunda ciddi denemelerin yapıldığı PlayerUnknown’s Battlegrounds, önümüzdeki hafta içi erken erişimden çıkıp 1.0 versiyonunu yayınlayacak. Gelecek güncelleme ile hem oyun optimizasyonunun iyileştirilmesi hem de hilelerin azaltılması bekleniyor. Bunun yanında merakla beklenen yeni çöl haritası Miramir de test sunucusunun ardından oyunda aktif hale getirilecek. Dünya genelinde oldukça popüler olmasına rağmen aynı zamanda oyuncuların canını sıkan birçok problemi de bünyesined barındıran PUBG’nin erken erişimden kaliteli bir halde çıkması bekleniyor.

Son olarak yılbaşına kadar XBox One satın alan konsol oyuncularına PUBG’nin hediye edileceğini de belirtelim.

Enes Altunbaş :espor yazarı, avukat