PUBG

SK Telecom T1, PUBG takımını duyurdu

Uzun bir deneme sürecinin ardından espor camiasının en başarılı organizasyonu SK Telecom T1, PUBG takımını duyurdu. 

27 Haziran tarihinde resmi olarak denemelere başlayan SKT, 20 farklı takım arasından kadrosunu seçti. Sona kalan 80 oyuncu arasından hummalı bir çalışma sonrasında dört oyuncuyu tercih eden organizasyon bu oyuncuları duyurdu.

Takımda Park “Daze” Chan-hyuk, Kim “PLIKHE” Seong-jin, Kim “Raeng” Seong-jin ve Jung “ADDER” Ji-hoon bulunuyor. Tamamı Güney Koreli oyunculardan oluşan kadronun ilk odağı PUBG Pro Tour olacak. Turnuva Eylül ayında başlıyor.

Daha önce Starcraft takımının koçluğu yapan ve aynı zamanda bir süre için organizasyonun League of Legends takımından da sorumlu Choi “cCarter” Byung-hoon PUBG takımının koçu oldu. cCarter, şu anki odağının tüm oyuncuları aynı sayfada buluşturmak ve sinerjilerini arttırmak olduğunu belirtti. Oyuncuların Haziran’dan bu yana antrenman yaptığını söyleyen koç, Pro Tour’da iyi bir sonuç almak için yeterli zaman olmadığını fakat kendisinin ve oyuncularının ellerinden gelenin en iyisini yapacağını sözlerine ekledi.

Organizasyonun PUBG takımı kurması ise tam altı ay sürdü. Ocak 5’te PUBG takımı kuracağını söyleyen SKT uzun bir süredir sessizdi. Takımın tıpkı LoL kadrosu gibi başarılar yakalayıp yakalayamayacağını ise hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir