promoart_1_1920x1080

Aatrox

Aatrox, adalet meydanlarına atladığında korkulan, savaşçı ve tank bir şampiyondur. İyi oynandığı takdirde savaşçı niteliği sayesinde çok fazla rakibi alt edebilir, tank niteliği sayesinde ise neredeyse ölümsüz olabilirsiniz.

Ahri

Ahri adındaki bu güzel tilki kız, adalet meydanlarında rakiplerini yenebilmek için onları cazibesiyle etkileyen, kaçan kovalanır taktiğini iyi kullanan, büyücü ve suikastçı bir şampiyondur

Akali

Akali, adalet meydanlarında nefesini ensenizde hissedeceğiniz, suikastçı bir şampiyondur.

Alistar

Alistar, hemen hemen her koridorda savaşabilecek kapasiteye sahip, hiçbir ülkeye bağlılığını sunmamış ve Noxus’a diş bilemiş, tank özelliğine sahip dev bir minator şampiyondur.

Amumu

Amumu, tank ve büyücü özelliklerine sahip hüzünlü küçük bir mumya şampiyondur.

Anivia

Anivia, oyunda çok yüksek güce erişip oyunun gidişatını değiştirebilen büyücü ve yardımcı bir şampiyondur.

Annie

Annie, adalet meydanlarında gerek uygun fiyatı, gerekse oynanış eğlencesi göz önüne alındığında birlikte ilk çalıştıklarınızdan olacak, büyücü bir şampiyondur.

Ashe

Ashe, nişancı ve yardımcı rolü taşıyan, uzaktan harikalar yaratabileceğiniz bir şampiyondur.

Azir

Azir, adalet meydanlarına girişinden bu yana çok geçmemiş, ama şimdiden farkını göstermiş, kontrolü zor ama gücüyle renkli bir büyücü ve nişancı şampiyondur.

Blitzcrank

Blitzcrank, bir robot olmakla beraber, adalet meydanlarında karşılaşabileceğiniz en eğlenceli, tank ve savaşçı özelliklerine sahip şampiyonlardandır.

Brand

Brand, adalet meydanlarında siz daha ne oluyor diyemeden ateşinizi çıkaracak büyücü bir şampiyondur.

Braum

Braum, adalet meydanlarına adımını atalı çok geçmiş olmasa da, Freljord’un sağlam kapısı görevini üstlendiğini gösteren yardımcı ve tank bir şampiyondur.

Caitlyn

Caitlyn, adalet meydanlarının adına yaraşır bir nişancı şampiyon. Onunla hedeflerinizi neredeyse asla elinizden kaçırmayacaksınız.

Cassiopeia

Cassiopeia, shurima çölünden gelip adalet meydanlarına korku salan bir yılan kadın. Karşımıza zehri öldürücü bir büyücü şampiyon olarak çıkıyor.

Chogath

Cho’Gath, birçok rolde oynayabileceğiniz, tank ve büyücü özelliklerine sahip bir şampiyondur. Bu dev yaratık ile rakiplerinizi ezer veya onları yer iken dehşet saçacaksınız.

Corki

Corki, özellikle orta koridorda, kendisine hiçbir rakibi yaklaştırmayacak savaş ve patlayıcı teçhizatına sahip, uçaklı bir nişancı şampiyondur.

Darius

Darius, savaş meydanında düşmanlarını kanatacak, saldırı gücünün gerçek anlamını gösterecek, yılmaz bir savaşçı ve tank şampiyondur.

Diana

Diana, savaşçı ve büyücü rolünde, güneşe kin gütmüş, ay ışığının sadık hizmetkârı, dev hilal bıçağıyla adalet meydanlarında kaçınılası bir şampiyondur.

DrMundo

Dr. Mundo, gerçek bir savaşçı ve tank rolünde şampiyon oynadığınızı size hissettirecek, karşınızdakilerin canını ise iğne yaparmış gibi kolay sonlandıracak, çılgın bir şampiyondur.

Draven

Draven ile oynamak, seyircilere karşı oynamak demektir. Nişancı rolündeki bu şampiyon ile attığınızı vuracak, saldırı gücünüzün sarsılmazlığı ile böbürleneceksiniz.

Elise

Elise, büyücü ve savaşçı rolünde, rakiplerini sarmalayıp yok etmek isteyen bir örümcek hanım ile karşılaşırsanız eğer, bilin ki o ağlarını örmüş adalet meydanlarında zaten sizin için bekliyordur.

Evelynn

Evelynn, meydanlarda en anlaşılamayan şampiyonlardan biridir. Bir şampiyon düşünün ki bu hem görünmez olsun hem de en beklemediğiniz anda üstünüze atlayabilecek ormancı rolünde, suikastçı ve büyücü olarak oynasın.

Ezreal

Ezreal, görebileceğiniz hızlı şampiyonlardan olan bu ışık çocuk, nişancı ve büyücü rolü üstlenmektedir. Ayrıcı doğru ellerde göz açıp kapayana kadar rakiplerinin nefesini kesecek olan Ezreal, hem saldırı gücü hem büyü gücü kasılıp, farklı koridorlarda kullanılabilir.

FiddleSticks

Fiddlesticks, dünya üzerinde gerçekten adının hakkını veren belki de tek korkuluk olarak adalet meydanlarında büyücü ve yardımcı rolünde, genellikle orta koridorda savaşmaktadır.

Fiora

Fiora, savaş meydanına atlayıp zarif hareketlerle onlarca kişiye karşısına çıkmamış olmayı dileten, savaşçı ve suikastçı bir şampiyondur. Bazen ormancı rolünde görülebilen Fiora genellikle üst koridorda tek takılma konusunda son derece başarılıdır.

Fizz

Fizz, adalet meydanlarında ele avuca sığmazlığı ile bilinen ve anlaşılamaz çevikliği ile neredeyse her rakibine üstünlük kuran suikastçı ve savaşçı bir şampiyondur. Orta koridorda iyi gider.

Galio

Galio, tank ve büyücü rolleri üstlenen, güçlü bir bekçi, yıkılmaz bir şampiyondur. Orta ve yukarı koridorda iyi iş çıkaracaktır.

Gangplank

Gangplank, adındaki bu namı yürümüş korsan, rakiplerine korku salar iken takım arkadaşlarına güven veren savaşçı ve yardımcı bir kahramandır.

Garen

Garen, oyunun özellikle başlarında çok seveceğiniz ve oynayacağınız savaşçı ve tank bir şampiyondur.

Gnar

Gnar, adalet meydanlarında savaşa yeni katılan, şaşırtıcı, şimdiye kadarki en büyük, küçük Yordle. Hünerlerini savaşçı ve nişancı rolünde gösterir.

Gragas

Gragas, meydanların sarhoşu, kendi tarzının bir numarası savaşçı ve büyücü bir şampiyondur.

Graves

Graves, elinde pompalısıyla meydanların en net adamlarındandır. Nişancı rolde bir şampiyondur.

Hecarim

Hecarim, adında bir at adam düşünün, öyle ki bu dev gövdesi ve silahı ile sizin için meydanlara atılmaya hazır savaşçı ve tank rolünde bir lord.

Heimerdinger

Heimerdingeroyundaki çılgın ötesi bilim adamı, yordle ırkına ait küçük bir deha, yaptığı aletler ve yetenekleri ile büyücü ve yardımcı rolünde çokça eğlenceli bir şampiyondur.

Irelia

Irelia, bıçakların ruhunun beden bulmuş halidir, o ve bıçaklı dövüş sanatı bir bütün; ve bu da onun, savaşçı ile suikastçı rollerinde son derece başarılı olmasına yardımcı bir etken.

Janna

Janna, özellikle bazı haritalarda ve koridorlarda sizi göklere çıkaracak, yardımcı ve büyücü rolünde bir şampiyondur.

JarvanIV

Jarvan IV, kraliyet kanı taşıyan ve asil bir duruşa sahip tank ve savaşçı özellikleri gösteren zırhlı bir şampiyonumuzdur.

Jax

Jax, adalet meydanlarına çok bir şeyi olmadan girip silah ustası gibi bir unvan almayı hak kazanmış hırslı; savaşçı ve suikastçı rolleri üstlenen bir şampiyondur.

Jayce

Jayce, meydanlarda adımları ve yetenekleri karizma sesleriyle yankılanan savaşçı ve nişancı bir şampiyondur.

Jinx

Jinx, son zamanlarda meydanlara kelimenin tam anlamıyla bomba gibi girmiş, harika bir video ve müziğe sahip, taramalı ve füzeatar taşıyan çılgın bir kızdır. Nişancı rolünün de hakkını verir.

Kalista

Kalista, meydanlara en yeni katılmış, tasarımı ile gerçekten efsane bir şampiyon olma yolunda, yeteneklerini gerçekten kullanabilecek gerçek sihirdarlar arayışında olan nişancı bir şampiyondur. Alt koridor yahut yeni keşfedilecek roller ona uygun olacaktır.

Karma

Karma, adalet meydanlarında aman vermeyen bir lider ve dengenin koruyucusudur. Büyücü, yardımcı rolünde bir şampiyondur.

Karthus

Karthus, meydanlardaki büyücülerin en korkunçlarından, ölüm ile yüzleşmiş sınır tanımaz bir hortlaktır.

Kassadin

Kassadin, suikastçı ve büyücü özellikleri bir arada ne kadar güçlü olur sorusunun cevabı gibi bir şampiyondur. Bir bakmışsınız önünüzde bir bakmışsınız arkanızda.

Katarina

Katarina, bir kez görünüp, diğerinde yanınızda biten ve sağa sola fırlattığı bıçaklardan kaçan pek görülmeyen bir suikastçı ve büyücü şampiyondur.

Kayle

Kayle, meydanlardaki adaletin savunucusu, kanadı olan tek iyi varlık, büyücü ve yardımcı bir şampiyon.

Kennen

Kennen, şimdiye kadar gördüğümüz boyutta en küçük ama güçte aynısını söyleyemeyeceğimiz bir Ninja; elektriği kaynak alan bir büyücü ve nişancı şampiyondur.

Khazix

Kha’Zix, karşı karşıya gelip kesinlikle savaşmaya girmek istemeyeceğiniz bir şampiyon, suikastçı ve savaşçı yolunda ilerleyen bir yaratık.

KogMaw

Kog’Maw, rakiplerinizi uzaktan boğarak, büyülerinizle gökyüzünü onlar için zehirli bir havai fişek gösterisine çevirip illet ettiren nişancı ve büyücü bir şampiyondur.

Leblanc

LeBlanc, adalet meydanlarındaki adaletsiz davranan tek kişi olmasa da, belki hilekârların kraliçesi. Suikastçı ve büyücü rolünde savaşan bu kadın, çeşitli numaralarla önünüzde arkanızda belirecek, hedefinizi saptıracak, aklınızı kaybettiğinizi düşündürecek size.

LeeSin

Lee Sin, kendine has dövüş teknikleri ve çok sayıda yeteneği ile siz onu beklemezken ormanlardan çıkıp gelecek bir savaşçı ve suikastçı bir şampiyon

Leona

Leona, oyundaki en sağlam karakterlerden biri olup tank ve yardımcı rolün hakkını verir. Yüksek güçlü ama kırılgan bir takım arkadaşınızı korumak için önde siper olabilir, hasarları karşılayabilir, rakipleri güneşin parlak ışığıyla etkisizleştirebilirsiniz.

Lissandra

Lissandra, adındaki bu cadı, yürümek için dahi buzlara hükmeden, soğuk pençesi ensenizde olacak bir büyücü şampiyondur.

Lucian

Lucian, oyundaki nişancı şampiyonlardan belki de en atik olanı. Ayrıca iki elinde silah taşıyan başka kaç şampiyon var ki…

Lulu

Lulu, oyundaki küçücük ama en yüksek ücretli yardımcı rolündeki şampiyon. Ama şunu söylemek lazım, bunu son kuruşuna kadar hak etmiş ve bugüne kadar meydanlarda ondan yana olan şampiyonlara tam destek, karşısındakilere ise korkunç perili rüyalar vermiştir.

Lux

Lux, gökkuşağını ve renklerini ne kadar güzel buluyor iseniz, bunun bir o kadar da can yakıcı olabileceğini gösterecek büyücü ve yardımcı bir şampiyondur. Lux alt koridorda yardımcı olarak ya da çoğunlukla orta koridorda büyü gücüyle oynanır. Lux, oyunda arka arkaya yetenekleriyle en iyi comboları yapabileceğiniz şampiyonlardan.

Malphite

Malphite, tank ve savaşçı rolünde, cüssesine göre çok hızlı olabilen, kayadan kadar sağlam ve meydanlarda fark yaratan bir şampiyondur. Onunla yukarı koridoru tek başınıza kontrolünüz altına alabilirsiniz.

Malzahar

Malzahar, hiçlikten gelen bu habercinin, hiç insafı olmaması bir yana, ondan kaçılma şansı da çok zor olan güçlü bir büyücü ve suikastçı şampiyondur. Bir kez sizi kıstırdığında artık hiçlik morusunuz demektir. Genellikle orta koridorda bekler.

Maokai

Maokai, öldürülmesi güç ve baş ağrısı yaratan sayılı tank ve büyücü şampiyonlardandır. Ormancı rolünde iyi oynanabilir.

MasterYi

Master Yi, onunla oynadığınızda hareketlerinin, savaş tarzının, çevikliğinin ve en önemlisi büyük hızının sizi kendine hayran bırakıp Efsaneler Ligi’nde olduğunuzu hatırlatacak bir şampiyondur. Ormancı olarak ve yukarı koridorda tek oynayabilip ayrıca diğer koridorlarda da çarpışabilecek, suikastçı ve savaşçı rolü üstlenir.

MissFortune

Miss Fortune, kızıl sevenlerin gözdesi, oyunun en çekici karakterlerindendir. Ama bu kızıl ne kadar tehlikeli olduğunu da çağrıştırır. İki elinde eski moda tabancaları ve silah çekme ile koşma konusundaki büyük hızı ile sizi meydanlarda dört döndürecek nişancı bir şampiyon.

indir

Mordekaiser, adına şarkılar yapılan, metalden olma dev ve acımasız bir savaşçı ve büyücü şampiyon.

Morgana

Morgana, oyunda orta koridorun en iyilerinden, takım arkadaşlarına yararı çok dokunan, kendini düşünür ise de yetenekleri ile rakibini kıstırıp büyüleriyle azap çektiren bir büyücü ve yardımcı şampiyondur.

Nami

Nami, meydanlarda süzülen denizkızımız, takım arkadaşlarına okyanusun nimetlerini, rakiplerine ise dalgaların hiddetini gösteren yardımcı ve büyücü bir şampiyon.

Nasus

Nasus, oynamaktan zevk alacağınız, her rakibin ardından korkusuzca koşacağınız savaşçı ve tank bir şampiyon.

Nautilus

Nautilus, dev bir titan olması nedeniyle onu yalnızca gören bile korkar. Fakat o ayrıca yıkılmaz bir tank ve iyi bir savaşçıdır da.

Nidalee

Nidalee, avcıların en iyilerinden, şekil değiştirebilen, sağa sola attığı kocaman mızrağı ile bir rakibi tekte devirecek güçte olan, suikastçı ve savaşçı bir şampiyondur.

Nocturne

Nocturne, tüm meydanı karanlığa boğabilecek yeteneklere sahip olan, kâbusların efendisi, suikastçı ve savaşçı bir şampiyondur.

Nunu

Nunu, yardımcı ve tank rolünde meydanlarda sadece kendine evcil yetisiyle kış korkunçluğunu rakiplerine yaşatan bir şampiyondur. Orta koridorda iyi ilerleyebilir.

Olaf

Olaf, eğer bir savaşçının ruhuna sahip iseniz ve Viking motiflerine ilginiz var ise tam size uygun olacak savaşçı ve tank rolünde bir şampiyondur. Olaf ile yukarı koridorda baltanızı bileyebilirsiniz.

Orianna

Orianna, büyücü ve yardımcı rolünde savaşabilen, robotik ve kadın bir şampiyondur. Yetenekleri karmaşık görünebilen ama hafife alınmaması gereken türdendir. Genelde orta ve belki üst koridorda oynanabilir.

Pantheon

Pantheon, savaşçı severler arasında meydanlarda gözde bir şampiyondur. Genelde Yukarı koridorda, bazen de orman ve orta koridorda rol alabilen savaşçı ve suikastçı bir şampiyondur. Geniş kalkanı, mızrağı ve miğferi ile destansı Spartalılara benzeyen Pantheon ile rakiplerinizin gözünü korkutun.

Poppy

Poppy, bahsettiğimiz küçük ırk Yordle’lar arasında belki de en yıkılmaz olanı. Onu devirmek, ona zarar vermek için gözüpek bir cesarete sahip olmalısınız. Çünkü savaşçı ve suikastçı rolündeki bu Poppy yetenekleri ile bir tank kadar güç kazanıyor. Onunla yukarı koridorda tek çatışmaları başarıyla karşılayabilirsiniz.

Quinn

Quinn, tanıtılırken belirtilmeli ki o aslında bir değil iki şampiyon değerinde, çünkü yanında daima güçlü kuşu Valor var. Nişancı ve savaşçı rolündeki Quinn ve Valor özellikle üst koridorda takımı kanatlandırabilir.

Rammus

Rammus, kocaman zırhlı bir armadillodur. Doğaldır ki tank ve ayrıca savaşçı rolündeki bu şampiyonumuz genelde ormancı olarak bazen de üst koridorda iyi işler çıkarır.

Renekton

Renekton, dev bir katil timsah, meydanlara dehşet saçan savaşçı ve tank bir şampiyondur. Üst koridorda avlanabilmekte ve rakiplerine tüm meydanda geniş silahıyla da korku salmaktadır.

Rengar

Rengar, Efsaneler Ligi’nin kelle avcısı, diğer avcıların ve tüm avların büyük düşmanı ve rüyası, vahşeti son bulmayan bir egoya sahip durmak bilmez bir suikastçı ve savaşçı bir şampiyon. Çalılıklarda vb. gizlendiğinde sürpriz saldırılara kalkışıp pusular kurabilen ve boynunda eski avlarından ganimetler taşıyan bu ürpertici yeleli, ormancı rolünde krallığını sürdürür.

Riven

Riven, savaşçı ve suikastçı, meydanların güzel ve hırslı kızlarından, genelde üst koridorda tek savaşmayı tercih eden, son derece eğlenceli ve heyecan verici bir şampiyondur.

Rumble

Rumble, savaşçı ve büyücü rolünde, Yordle’ların en çelimsizi, ama kendine bir robot edinmiş onunla savaşan güçlü bir şampiyondur. Üst koridorda veya ormancı rolünde savaşabilir.

Ryze

Ryze, bildiğimiz kadarıyla meydanlara inen ilk şampiyondur ve özel bir bağı vardır bu lig ile. Gizemli ve dev bir parşömeni sırtında taşır, korkutucu görünümlü sihir taşıyan dövmeleri olan, karanlık bir büyücü ve savaşçı bir şampiyondur. Orta koridorda iyi savaşır. Yeteneklerini arka arkaya doğru bir şekilde kullandığınızda bir suikastçı kadar etkili hasarlar verebildiğinizi göreceksiniz.

RekSai

Rek’sai, şimdiye kadar gördüğümüz hiçbir şampiyona benzemiyor. O türünün tek örneği ve en güçlüsü, meydanlara fark yaratacağı, rakiplerini gafil avlayacağı şimdiden belli olan, yeraltının kraliçesi bir savaşçı şampiyon. Haritanın bir ucundan diğerine yer altından gidebilmesi gibi olağanüstü yetenekleri bulunmakta ve hiçlikten aldığı öfke ve açlığı ile rakiplerinin gözünü korkutmaktadır.

Soraka

Soraka, oyunda saflığını hissedebileceğiniz, meydanlarda sizin tarafınızda olmasının iyilik ve güzelliğini tadabileceğiniz, her zaman iyileştirmek için koşuşturan gücünü yıldızların ta kendisinden alan yardımcı ve büyücü bir şampiyondur.

Sejuani

Sejuani, devasa heybeti ve bir o kadar büyük silahı, bir buzdağı gibi güçlü bineği ile tank ve savaşçı rolünde meydanlarda koşturan bir şampiyondur. Genelde ormancı olarak görürüz.

Shaco

Shaco, oyunda eğer komik olmayı, arkadan vurmayı, beklenmedik bir anda korkutmayı ve ormancı olmayı seviyor iseniz sizin için biçilmiş bir suikastçı şampiyondur.

Shen

Shen, tank ve savaşçı rolünde, onurlu ve arkadaşlarını sonuna kadar koruyan, yetenekleri yerinde bir şampiyondur. Üst koridorda iyi çalışır.

Shyvana

Shyvana, ile bir ejderha bir kendi halinize bürünüp rakiplerinizi kovalayabilir, etrafa ateşler saçabilir, kadim bir savaşçı ve tank şampiyon olabilirsiniz. Genelde ormancı olarak ya da üst koridorda savaşır.

Singed

Singed, sırtında taşıdığı kocaman kimyasalı ile bir futbol takımını komple zehirleyebilecek güce sahip olan üst koridorda üstünlük sağlayabilen iyi bir tank ve savaşçı bir şampiyondur.

Sion

Sion, hem büyü gücü hem de saldırı gücü kasıp kullanabileceğiniz, üst koridorda iyi savaşabilen, savaşı ve tank olan dev bir zombi şampiyondur.

Sivir

Sivir, saygı duyulan, elinde dev bir bumerang taşıyan mitolojik Zeyna karakterine benzetilen güçlü ve güzel bir nişancı şampiyonumuzdur. Alt koridorda saldırı gücü kasarak ve bir yardımcı karakter ile harikalar yaratabilir.

Skarner

Skarner, çok güçlü ve öldürülmesi zor, harika ormancı olabilen, savaşçı ve tank rolde dev kristal akrep suretinde bir şampiyondur.

Sona

Sona, oyunda kendini takım arkadaşlarına ve onların savaşçı ruhlarına gıda olmaya adamış en kullanışlı yardımcı ve büyücü şampiyonlardandır.

Swain

Swain, çok başarılı bir orta koridor şampiyonudur, büyücü ve savaşçı rolü üstlenir.

Syndra

Syndra, büyücü ve yardımcı rolünde, orta ve üst koridorda savaşabilen, karanlık bir karakterdir.

Talon

Talon, meydanların en amansız suikastçı ve savaşçı şampiyonlarındandır. Üst koridorda ya da şaşırtmalı ve ani hasar vermeli durumlarda iyi iş çıkarabilir.

Taric

Taric, ışıl ışıl bir şövalyedir, garip bir şekilde mücevherlerin gücünü kullanan bu yardımcı ve savaşçı şampiyon, alt koridorda takım arkadaşları için çok yararlı olabilir ve neredeyse öldürülemez de olabilir.

Teemo

Teemo, oyunun en bilinen şampiyonu, meydanların da en korkulan yordle’larındandır. Elindeki tüftüfü ile nişancı ve ve suiksatçı olan bu sevimli görünümlü küçük şampiyonumuz, gizli mantarları ve zehirli dartları ile son derece can yakıcı ve eğlenceli bir karakterdir.

Thresh

Thresh, meydanlarda rakiplerini kanca, halat, kol atarak çeken ve onları bir ölüm tuzağının içine sürükleyenler arasında en iyilerinden, zincirli bir yardımcı ve savaşçı bir şampiyondur. Genelde yardımcı rolde takım arkadaşlarına yararlı aura etkisi olan eşyalar satın alınarak oynansa da saldırı gücü kasılarak da beklenmedik bir güce ulaşılabilir.

Tristana

Tristana, oyunda en uzak menzile sahip olup seviye atladıkça da menzilini daha da artıran güçlü bir nişancı ve suikastçı şampiyondur. Genelde alt koridorda iyi bir yardımcı ile harikalar yaratabilir. Hatta kaçma ve hasar verme yetenekleri iyi olduğundan dolayı birebir çatışmalarda da iyidir.

Trundle

Trundle, elinde buzdan dev sopası ve cüssesi ile korkutucu bir trol şampiyondur. Savaşçı ve tank özelliklerine sahiptir, ormancı rolünde başarılı iş çıkarır.

Tryndamere

Tryndamere, savaşçı ve suikastçı rolünde, öfke gözünü bürümüş ve rakiplerinin gözünü korkutan saldırılara sahip bir şampiyondur. Ormancı olarak yahut üst koridorda iyi savaşabilir, çok rakip katledebilir.

TwistedFate

Twisted Fate, harika bir orta koridor oyuncusu, büyücü rolünde ve oyundaki en havalı şampiyonlardandır. Kendisi güvenli bir şekilde minyon kasabilir ve rakiplerini karışık attığı kartları ile beklenmedik şekillerde ve anlarda katledebilir.

Twitch

Twitch, nişancı ve suikastçı rolünde, zehirleri ve okları ile rakiplerine zor anlar yaşatan bir şampiyondur. Alt koridorda hızlı hareket edip sağdan soldan vurur veba eder rakiplerini.

Udyr

Udyr, beş kutsal hayvanın ruhunu kendinde toplamış büyük bir gücü içinde barındıran savaşçı ve tank bir şampiyondur. Harika bir ormancı olur.

Urgot

Urgot, hem nişancı hem tank olmasıyla dikkat çeker. Çünkü genelde nişancılar kırılgan olur fakat Urgot bir canavar. Orta koridorda rakiplerine zor anlar yaşatıp onları ittirebilir.

Varus

Varus, dehşet verici yayını gerdiğinde görünmez ufuklardaki rakiplerini bile avlayabilen, karanlık bir tarafı olan nişancı ve büyücü bir şampiyondur. Alt koridorda saldırı veya büyü gücü yüksek olarak savaşır.

Vayne

Vayne, nişancı ve suikastçı şampiyonların en aman vermeyeni, gümüş yayı ve okları ile karanlığın kalbine korku saçan, düşmanlarını çok iyi kovalayan ve çevik hareketler yapabilen, ayrıca hızlı kaçması gerekebilen çünkü çok yüksek güçlü fakat kırılgan olan bir şampiyondur.

Veigar

Veigar, meydanlardaki en yüksek büyü gücüne sahip şampiyonların listesinin en üstlerindedir. Onu asla küçümsemeyin, karanlık büyüsünün gücünü de. Elbet büyücü rolde ve alt ile orta koridorda iyi savaşır.

Velkoz

Vel’Koz, adalet meydanlarının yeni üyelerinden, Yüzüklerin Efendisi filmlerinden Sauron’un gözüne benzetilmiş büyücü rolünde güçlü bir koridor şampiyonudur.

Vi

Vi, oyunun güçlü kızlarından, savaşçı ve suikastçı rolde pes etmez bir şampiyondur. Ormancı veya üst koridor oyuncusu olarak harika iş yapar.

Viktor

Viktor, iyi bir orta koridor şampiyonu, büyücü rolünde ve kendine özel eşyalara sahip olan gelişmiş bir rakiptir.

Vladimir

Vladimir, büyücü ve tank rolünde gerçekten oyunun en farklı yüzlerinden biridir. Meydanlara adım attığında her yeri kanla boyayabilecek kadar kudretlidir. Üst ya da orta koridorda iyi savaşır, rakiplerinin yeteneklerinden kana dönüşerek kaçabilir veya onların kanlarını içip kendini iyileştirebilir.

Volibear

Volibear, savaşçı ve tank rolünde, oyunun yegâne kutup ayısı, mükemmel bir yaratık, şaşırtma, korkutma ve hasar vermeye dair iyi değerlere sahip olan başarılı bir ormancı şampiyondur.

WarwickWarwick, ormancı olmak için doğmuş, harika can çalma özelliklerine sahip, vahşi ortamın saygı duyulan iri kurtu, savaşçı ve tank rolünde bir şampiyondur.

MonkeyKing

Wukong, savaşçı ve tank rolünde, Jackie Chan’in oynadığı filmdeki Maymun Kral karakterinden rol model alınmış eğlenceli bir şampiyondur.

Xerath

Xerath, devasa bir güce sahip büyücü ve suikastçı bir karakterdir. Yetenekleri ile kısa ve uzun menzilli büyü saldırıları gerçekleştirebilir.

XinZhao

Xin Zhao, son derece önemli bir komutan, savaşçı ve suikastçı rolünde bir şampiyondur. Mızrağı ile harikalar yaratabilir ve ormancı rolünde gayet başarılıdır.

Yasuo

Yasuo, savaşçı ve suikastçı rolündeki bu ronin, amacını yitirmiş biri olsa da gücünden hiçbir şey kaybetmeyip, üzerine rüzgârın kudretini kendinde harmanlayıp kullanmıştır. Orta koridorda büyük fırtınalar koparabilir.

Yorick

Yorick, savaşçı ve büyücü bir şampiyon olup rakiplerinin üzerine hortlalarını salar ve onları ölümüne korkutur. Yorick özellikle üst olmak üzere koridorlarda hep kazanmak için gezinir.

Zac

Zac, tank ve savaşçı bir şampiyondur. Zac hem üst koridora hem de ormana gidebilir. Eğer doğru bir şekilde oynanırsa destekçi bir şampiyon olduğunu bile söyleyebiliriz. Genelde canının çok olması sebebiyle savaşçı tank olarak tercih edilir. Ayrıca takım savaşı başlatmak için gereken yeteneklere sahiptir. Üst koridorda yalnız olarak gidilebilir. Blob balığına benzemesiyle de dikkat çeker.

Zed

Zed, hem suikastçi hem de savaşçı bir şampiyondur. Zed genelde orta koridora ve ya üst koridara gider. Bazı durumlarda ormana bile gidebilir. Zed oynamak oldukça eğlencelidir. Mana kullanmaz. Eğer kötü bir pozisyonda yakalanırsa bu durumdan kurtulacak yeteneklere sahip. Zed ustası olmak zordur ama herkes iyi bir Zed oyuncusu olabilir.

Ziggs

Ziggs, etkili yeteneklere sahip büyücü şampiyonlardan biridir. Ziggs patlama ustası olarak bilinir. Geniş alanlara yaptığı büyüleriyle birden çok şampiyona hasar verir. Kaçma ve ya yakalamak için kullanabileceğiniz yeteneklere sahiptir. Takım çatışmalarında oldukça etkilidir.

Zilean

Zilean, yardımcı ve büyücü rolünde bir şampiyondur. Zilean oynaması keyifli bir şampiyondur. Zilean bombaları patlatarak art arda düşman şampiyonlarına hasar verir. Oyun başlarında karşı takımı taciz ederek takımınıza üstünlük kazandırabilirsiniz. Bu şampiyonun yan koridorlarda olduğu gibi orta koridorda da oldukça etkili.

Zyra

Zyra, rakipleriyle doğanın gücünü kullanarak çarpışan bir şampiyondur. Büyücü ve destekçi rolünde karşımıza çıkar.

Back To Top
error: 5Mid içeriği korunmaktadır.
Paylaş

Şampiyonlar