5mid AI

ChatGPT’nin iPhone uygulaması Türkiye’ye açıldı

San Francisco merkezli teknoloji şirketi OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT’nin IOS uygulaması, bugün itibarıyla Türkiye’deki kullanıcılar için de erişilebilir hale geldi.

Türkiye, ChatGPT’nin kullanıcı tabanının genişlediği 40’a yakın ülke arasında yer almayan ülkelerden biriydi. Ancak, OpenAI sonunda iOS uygulamasını tüm dünyada kullanıma açtı.

ChatGPT’nin iOS uygulaması, Türkiye App Store’da kullanıcıların indirmesi için şu anda mevcut. Bu uygulama, iPhone kullanıcılarına yapay zeka destekli sohbet deneyimi sağlıyor. Kullanıcılar, ChatGPT’yi akıllı telefonlarına indirerek gerçek zamanlı olarak sorular sorabilir, metin tabanlı konuşmalar gerçekleştirebilir ve bir dizi konuda yardım alabilirler. Ayrıca Plus üyeler, masaüstü sürümündeki özelliklere uygulamadan da erişebilecekler.

Öte yandan, ChatGPT’nin Android versiyonunun henüz Türkiye’ye açılmadığını belirtelim. Ancak, OpenAI, Android kullanıcıları için de yakın bir gelecekte tüm dünyada kullanıma sunulmasını planlanıyor.

ChatGPT iOS uygulamasını indirmek isteyen iPhone kullanıcıları, Türkiye App Store’da bulunan uygulamaya buradan erişebilirler.

author
Yapay zeka ve teknolojik alandaki gelişmeleri takip edip, en önemli olanları 5mid'de paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir