5mid AI

Microsoft, Copilot Android Uygulamasını Yayınladı

Microsoft, yapay zeka teknolojilerine dayalı yeni ürünü Copilot’u, Android kullanıcıları için piyasaya sürdü. Google Play Store üzerinden indirilebilen bu uygulama, kullanıcılara Bing mobil uygulamasına ihtiyaç duymadan doğrudan Copilot’un yapay zeka destekli özelliklerine erişim imkanı sunuyor. Yayınlanmasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen, Microsoft’un bu hamlesi dikkat çekici bir sessizlikle gerçekleşti. Ancak, iOS kullanıcıları için henüz benzer bir uygulama bulunmamakta.

Microsoft Copilot

Copilot uygulaması, Microsoft’un yapay zeka alanındaki iddiasını ortaya koyan önemli bir adım. Uygulama, ChatGPT’nin özelliklerine benzer şekilde, sohbet robotu fonksiyonlarına, DALL-E 3 ile görsel üretme kapasitesine ve elektronik posta ile belgeler için otomatik taslak hazırlama yeteneklerine sahip. Dikkat çekici bir özellik olarak, kullanıcılar OpenAI’ın en yeni GPT-4 modeline Copilot üzerinden ücretsiz erişebiliyorlar; bu, ChatGPT kullanıcılarının aksine, ek bir ücret ödemelerini gerektirmiyor.

Microsoft’un bu hamlesi, Bing Chat’i Copilot olarak yeniden markalaştırmasından bir ay sonra geldi. Şirket, yılın başlarında yapay zekâ entegreli bir arayüzü Bing arama motoruna eklemişti. Bu özelliğin hâlâ aktif olmasına rağmen, Microsoft artık ‘Bing Sohbet’ markasını terk ederek, Copilot’u bağımsız bir deneyim olarak sunmayı tercih etti. Kullanıcılar, copilot.microsoft.com adresi üzerinden de bu deneyime erişebiliyorlar.

İOS kullanıcıları için ise şimdilik bekleme devam ediyor. Microsoft’un mobil platformlarda bağımsız bir Copilot deneyimi sunma stratejisi, özellikle Bing Sohbet’in Copilot olarak yeniden markalaştırılmasının ardından önem kazanıyor. Ancak, iOS için bir uygulama henüz mevcut değil. Bu süreçte, iPhone ve iPad kullanıcıları mevcut Copilot özelliklerine erişmek için Bing uygulamasını kullanmaya devam edecekler.

Daha Fazla Habere Ulaşmak İçin Tıklayabilirsiniz

Apple’ın Bir Yapay Zeka Dil Modeli Yayınladığı Ortaya Çıktı

author
Yapay zeka ve teknolojik alandaki gelişmeleri takip edip, en önemli olanları 5mid'de paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir