5mid AI

Meta’dan Yapay Zeka Görsel Oluşturma Aracı: Imagine

Meta, DALL-E ve Midjourney platformlarına alternatif bir yapay zeka olan “Imagine” adlı görsel oluşturma hizmeti duyurdu.

Teknoloji devi Meta, metin komutlarından görsel içerik oluşturan yeni yapay zeka hizmeti “Imagine” ile yapay zeka alanında rekabette yeni bir adım attı. Şirket, tamamen ücretsiz olan Imagine‘i web üzerinden kullanıma sundu. Eylül ayından bu yana WhatsApp ve Facebook Messenger gibi popüler uygulamalarda kullanılan Meta AI’nin bir parçası olan bu hizmet, kullanıcılara metin komutları aracılığıyla görsel içerik oluşturma imkanı tanıyor.

DALL-E ve Midjourney gibi rakiplerine karşı piyasada rekabet edecek olan Imagine şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde bazı kullanıcılar tarafından test edilmeye başlandı. Kullanıcılar, metin komutlarıyla pratik bir şekilde görsel oluşturabilecekleri bu aracı kullanarak her komut için dört farklı alternatif arasından seçim yapabiliyor. Kullanıcılar, seçtikleri görseli tamamen ücretsiz olarak indirebiliyor.

Meta’nın metinden görsel üreten yapay zeka aracı Imagine

Imagine Kullanmak İçin Facebook Hesabı Zorunlu

Imagine, Meta’nın Emu dil modeliyle geliştirildi. Şu anda sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test edilen bu yapay zeka hizmeti, yakın gelecekte küresel olarak kullanıma sunulacak. Kullanıcılar, bu deneyimi yaşayabilmek için bir Instagram veya Facebook hesabına sahip olmak zorundalar.

Imagine, diğer yapay zeka tabanlı görsel oluşturma platformlarına benzer bir çalışma prensibi üzerine kurulu. Kullanıcılar, belirli anahtar kelimeleri metin kısmına girerek ilgi çekici görsel sonuçlar elde edebiliyorlar. Hizmet, Meta AI /imagine komutuyla sohbet robotu üzerinden etkinleştirilebiliyor.

Meta, bu hizmeti ilk olarak Meta Connect etkinliğinde duyurdu ve daha sonra yapay zeka sohbet robotuna entegre etti. Imagine’in özel web sitesi, kullanıcıların bağımsız bir servis olarak kullanabilmesi için aktif hale getirildi.

X’in Yapay Zeka Ürünü Grok, Premium Kullanıcılara Sunuldu

Şirket, Imagine ile oluşturulan görsellerin korunması için yakında görünmez bir filigran sistemini test etmeye başlayacak. Bu özellik, renk düzenleme ve ekran görüntüleri gibi popüler görüntü manipülasyon tekniklerine karşı koruma sağlayarak eserlerin orijinalliğini koruma amacını taşıyor.

– Bir diğer popüler yapay zeka programı ChatGPT hakkındaki tüm haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz. 

 

 

author
Yapay zeka ve teknolojik alandaki gelişmeleri takip edip, en önemli olanları 5mid'de paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir