5mid AI Genel Gündem

OpenAI’ın yeni oyuncağı GPT Store

Yenilikçi GPT Store Kullanıma Sunuldu

OpenAI, kullanıcıların kişiselleştirilmiş yapay zeka (AI) uygulamalarını keşfedebilecekleri ve oluşturabilecekleri bir pazar yeri olan GPT Store’u açtığını Çarşamba günü bir blog yazısında duyurdu. GPT Store, popüler ChatGPT chatbotu içinde yer alıyor ve kullanıcılara, matematik öğretmek veya sticker tasarlamak gibi görevler için özelleştirilmiş AI’lar, yani GPT’ler oluşturma ve keşfetme fırsatı sunuyor. Bu platform, kullanıcıların kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş çözümler geliştirmelerine ve bu çözümleri geniş bir kullanıcı kitlesiyle paylaşmalarına olanak tanıyor. Bu sayede, AI teknolojisinin erişilebilirliği ve uygulama alanları genişlemiş oluyor.

GPT Store Türkiye
GPT Store

ChatGPT’in Tüketici Başarısının Üzerine İnşa Etme Çabası

ChatGPT, geçen yıl insan benzeri bir biçimde metin ve şiir yazabilme yeteneği ile dünya genelinde büyük ilgi çekti. Hızlı bir şekilde büyüyen uygulamalardan biri haline gelen ChatGPT, bazı okulların tatilde olması ve yeniliğinin azalması ile büyümesinde bir düşüş yaşadı. Bu durum, OpenAI’nin kullanıcıların ihtiyaçlarını daha iyi anlaması ve ChatGPT’nin potansiyelini daha da genişletmesi için bir fırsat olarak değerlendirildi. GPT Store, ChatGPT’nin kullanımını daha da kişiselleştirmek ve geniş bir kullanıcı yelpazesi için daha çekici hale getirmek için tasarlandı.

Özel GPT Oluşturucular için Gelir Modeli Planları

GPT Store başlangıçta ücretli ChatGPT planlarına sahip kullanıcılara sunulacak. OpenAI, önümüzdeki aylarda, GPT yaratıcılarının kişiselleştirilmiş AI’larını monetize etmeleri için bir yol eklemeyi planlıyor. Bu, AI geliştiricileri için yeni bir gelir akışı yaratmayı ve AI teknolojisinin kullanımını daha da yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Bu model, AI geliştiricilerine katkılarının karşılığını alabilecekleri bir ekosistem yaratırken, kullanıcıların da daha fazla çeşitlilikte ve kalitede GPT’lerle etkileşime girmelerini sağlayacak.

GPT Store Gelecek Hafta Açılıyor

 

 

ChatGPT Team: İş Yerleri için Yeni ChatGPT Versiyonu

Geçtiğimiz hafta yaptığımız haberde de duyurduğumuz gibi OpenAI ayrıca, iş yerlerinde kullanılmak üzere tasarlanan ChatGPT Team’i duyurdu.
Bu versiyon, bir şirketin verilerini ayırarak, chatbot içine girilen herhangi bir bilginin şirkete özel kalmasını sağlıyor. ChatGPT Team, kullanıcı başına aylık 25 ila 30 dolar arasında değişen fiyatlarla sunuluyor.

Bu gelişmeler OpenAI’ın birçok firmanın çalışan sayısında düşüşe neden olacağı, bunun da işsizlik datalarında bile oynamalara sebep olabileceği iddialarının daha çok konuşulmasını sağladı.

Siz de GPT Store’u incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir