Samsung Galaxy AI 5mid AI Genel Gündem

Samsung Galaxy Unpacked 2024 | CANLI

Samsung Galaxy Unpacked | Galaxy AI

Samsung, şirketin amiral gemisi Galaxy S24 serisinin lansmanıyla dikkat çeken ilk Unpacked etkinliği için CES’in hemen ardından teknoloji severlerle buluşuyor. Üç farklı modeliyle karşımıza çıkacak olan Galaxy S24, yeni bir çip, geliştirilmiş kameralar ve daha birçok yenilikle geliyor.

Dakika Dakika Samsung Galaxy Unpacked 2024 | Canlı

Etkinliği biz de sizler için takip ediyoruz. Samsung Galaxy Unpacked 2024 etkinliğinde dakika dakika güncellemeler.
– Etkinlik Türkiye saati ile 21:00’de başladı.

21:00 
Şov şimdi başlıyor ve Samsung başlarken, Galaxy S24 serisiyle şimdiden elden deneme fırsatımız olduğunu duyurmaktan memnuniyet duyuyorum! Bu telefonlar (beklendiği gibi) AI özellikleriyle dolu, en ilgi çekici olan S24 Ultra.

21:05
Bir video başladı, herkesin “bir sonraki büyük şey” arayışı içinde olduğundan bahsediyor. Seslendirme, bir konuşma şovunda uzun uzadıya konuşan bir kişi de dahil olmak üzere, “bir sonraki büyük şey” olarak inanmadığı şeylerle dalga geçiyor. Bunun yerine Samsung, bir sonraki büyük şeyin… Siz olduğuna inanıyor.

21:10
Roh:
– “Yapay zeka, mobil endüstrisinde ve yaşam tarzımızda büyük değişiklikler getirecek. Samsung Galaxy’nin bu değişimi demokratikleştireceğine inanıyoruz.”

21:12
Roh, bir mühendis olarak görevinin “bugün mümkün olanın ötesine geçip yarın için daha iyisini inşa etmek” olduğunu belirtti. Ekledi ki “Samsung Galaxy AI, yeni olasılıkları ateşleyen kıvılcımdır.” Bu anahtar konuşmaları yazan kişi gerçekten de tezaurusunu kullanıyor.

Ek olarak, insanların Galaxy cihazlarını daha uzun süre güvenli ve emniyetli bir şekilde kullanabileceklerini çünkü Samsung’un yedi yıl boyunca güvenlik güncellemeleri ve yazılım yükseltmelerinin nesilleri için destek sunmayı planladığını belirtti.

21:15
Ürün yönetimi başkan yardımcısı Drew Blackard sahneye çıkıyor.
“Bugün, Galaxy AI’nin tüm olanaklarını size göstereceğiz.”

Her gün yaptığımız en önemli şeylerden biri iletişim kurmaktır dedi, ancak eğer biriyle aynı dili konuşmuyorsak, bu sinir bozucu hissettirebilir. Örneğin, yurt dışında seyahat ederken ve bir araç paylaşım uygulaması kullanırken iletişim kurmak zor olabilir.
Blackard, “Bir çağrı sırasında gerçek zamanlı sesli çeviriler sunarak bir çözüm sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

21:16
S24, farklı bir dil konuşan biriyle konuşurken aramada “hem sözlü hem de ekranda” canlı çeviriler sağlayabilir.

21:17
Şu anda, bu özelliğin bir İngilizce ve İspanyolca konuşan kişi arasında, bir restoranda rezervasyon yaparken kullanıldığı bir video izliyoruz. Her cümle arasında oldukça fazla duraklama var, ama bu video ile alakalı olabilir.

21:20
Çeviriler, yazarken kelimeleri ve ifadeleri çevirmenize yardımcı olması için Samsung klavyesine de entegre edilmiş durumda. Şimdi, Chat Assist adlı bir özelliğin canlı demosunu izliyoruz.

Ayrıca, sizin ve yanınızdaki kişinin söylediklerini okuyup ekranda gösteren ve farklı dilleri çeviren bir Tercüman özelliği de var. Bu özelliğin önceden kaydedilmiş bir demosunu tekrar izliyoruz.

Çeviriler cihaz üzerinde işleniyor, böylece bilgiler güvende kalıyor, diyor Blackard. S24, dil ayarlarınızı da hatırlayacak, böylece sürekli doğru olanı bulmak zorunda kalmayacaksınız. “Canlı Çeviri, diğer kişinin kullandığı telefon türü ne olursa olsun çalışır, hatta sabit hat bile.”

21:25
Sahneye bu bölümü tanıtması için Heejin’i davet ettiler.
Heejin sahnede İspanyol bir arkadaşına mesaj attığında, bunun nasıl eş zamanlı hem İngilizce hem de İspanyolca olarak çıktığını gösteriyor.

Heejin şimdi not alma ve Samsung Notes uygulaması hakkında, Note Assist adında bir özellikle konuşuyor. Takım projesiyle ilgili aldığı notu çekiyor ve dürüst olmak gerekirse bu oldukça karışık bir dağınıklık. Daha sonra bir butona dokunuyor ve dokümanı yeniden formatlamak için bir seçenek seçiyor. Bir anda, notlar başlıklar ve madde işaretleriyle düzenli bir şekilde yerleştiriliyor. Farklı renk şemalarına sahip diğer stilleri ve şablonları görmek için de yana doğru kaydırıyor.
Bu sahnedekilerin oldukça hoşuna gitti. 

21:28
Google’dan Hiroshi Lockheimer sahnede TM Roh’a katıldı. Google’ın etkinliğe üst düzey birçok yönetici ile katıldığını görüyoruz.

21:30
Edwards, videolarında giydikleri kıyafetin nereden olduğunu paylaşmayan bir içerik üreticisinin kıyafetini aramak isteyen birini örnek olarak gösteriyor. Videoyu ekran görüntüsü almak ve görüntü araması yapmak yerine, ekranın altına uzun basıp sadece kıyafeti çevreleyerek seçtiğiniz ürün için oldukça hızlı bir şekilde sonuçlar ve alışveriş listeleri alabilirsiniz.

21:40
Samsung’un Akıllı Görüntüleme Başkan Yardımcısı Dr. Hamid Sheikh sahneye çıkıyor ve ürün uzmanı Tara Rael’i S24’ün kameraları hakkında konuşmak üzere sahneye davet ediyor.
Rael, konserlerde uzak koltuklardan bile sanatçıların yüzlerine yaklaşmak için telefoto kameraların nasıl yardımcı olduğunu gösteren birkaç demo sundu.

21:45
Circle to Search ile, telefonunuzun neresinde olursanız olun, Google AI gücü sadece bir dokunuş uzakta,” diyor Edwards. Circle to Search, bugün piyasaya sürülen tüm üç Galaxy S24 modelinde kullanılabilecek. Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’da da öyle

21:48
Samsung, vlog kamerasını yapmış olmaktan heyecan duyuyor – şimdi dünyanın en çok izlenen Youtube İçerik Geliştiricisi Mr Beast’in bir S24 Ultra ile video çektiğini ve zoom yeteneklerini sergilediğini izliyoruz.

21:50
Rael şimdi, ürün uzmanı olan David Thompson’ı (veya DT) tanıtıyor. Thompson, S24 serisindeki işlemciler hakkında konuşmak üzere sahneye çıkıyor.

“Sanatın son durumu olan NPU’muz, Galaxy serisindeki en hızlıdır,” diyor Thompson. Çeviri ve düzenleme gibi AI işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan şeyin bu olduğunu ekledi. “Ve Galaxy S24 Ultra’nın CPU, NPU ve GPU’sunda,” daha hızlı ve daha akıcı bir oyun deneyimi yaşayacağınızı söylüyor.

Tanıtım esnasında PUBG Mobile görüntüleri ve videoları kullanıldı.

21:55
Samsung şimdi, S24 serisinin tüm bileşenlerinin ayrıntılı bir dökümünü ve ne kadar geri dönüştürülebilir olduklarını sunuyor. Örneğin, kobalt ve nadir toprak elementleri, S24 serisinde yüzde yüz geri dönüştürülmüş.

22:00
Galaxy S24 Ultra, S24 ve S24 Plus özellikleri ekrana toplu olarak getirildi.

Samsung Health uygulaması tanıtıldı.

22:10
“Daha iyi bir uykuya odaklanıldığını söylüyor. Uyku düzeninizi anlamaya çalışıp, size daha akıllı bir şekilde uykulardaki sinyallerden yola çıkarak önerilerde bulunuyoruz. Gördüğümüz düzensizliklerde sizi uyarıyoruz.”
– Dr. Matthew Wiggins | Digital Health Samsung Research

My Vitality Score nedir?

İlgi çekici konulardan bir tanesi de My Vitality Score.
Samsung topladığı tüm verileri genel bir veriye çeviriyor. O güne hazır olup olmadığınızla ilgili genel bir bilgi verecek. Kalbinizi, uykunuzu ve vücudunuzu toplu bir bakışla değerlendirip, bir skor üzerinden gösterecek. Bunu daha da iyi hale getirmek için de Booster Card diye bir şey yaptık. O da size skorlarınız düştüğünde, eksik kalan noktalarınız ile ilgili akıllı öneriler sunacak ve bu sizin davranışlarınıza göre şekillendiği için hiç olmadığı kadar akıllıca olacak.


Galaxy Ring
Yayın biterken ilginç bir video paylaşıldı. Bir yüzük etrafta döndü fakat video sonrasında bir açıklama gelmedi.
Bu da acaba giyilebilir yeni bir teknolojiyle ilgili küçük bir spoiler mı diye düşündürdü.

Takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.
5mid – Samsung Galaxy Unpacked 2024 Canlı Anlatım

Canlı Yayın

Barış Özcan’ın yayınından siz de 2024’ün ilk büyük teknoloji etkinliği Samsung Galaxy Unpacked’i canlı takip edebilirsiniz:

https://twitter.com/SamsungMobile/status/1747696575441432708

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir