5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçildi – Temmuz 2023 5mid Bülten

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçildi – Temmuz 2023

5mid.com ekibi olarak 2022 yılının sonunda yaptığımız anket serisi ile Yılın Espor Oyuncusu‘nu ve Yılın Espor Takımı‘nı sizlerin oylarıyla belirlemiştik. 2023 yılı ile birlikte oyuncuların ve takımların güncel performansını göz önünde bulundurarak 5mid Ayın Espor Oyuncusu ve Ayın Espor Takımı’nı yine sizlerin oylarıyla belirlemeye karar verdik.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçiliyor?

5mid çatısı altında bir araya gelen ekibin ortak özelliklerinden biri espora olan bağlılık ve tutku. Bu yüzden ekibin çoğu üyesi birçok espor dalını yakından takip ediyor. Ekibimizle yaptığımız oylamada o ay en iyi performans gösteren oyuncular ve takımlar arasından önce çıkan 4 ismi belirliyoruz. Bu isimleri belirlerken birçok faktörü ele alıyor, ayrıca oy çoğunluğundansa oy birliğini yakalamaya gayret gösteriyoruz.

5mid Ayın Espor Oyuncusu Temmuz Ayında Nasıl Belirlendi?

Jeong “BAO” Hyeon-woo: Şampiyonluk Ligi’nde finalde yerini alan Wildcats nişancısı BAO, normal sezonun son maçlarında ve yarı finalde NASR karşısında gösterdiği üstün performans ile Temmuz ayı’nın en iyi oyuncuları arasında yerini aldı.

Yağmur “Smurfette” Gündüz: FUT Female’in Game Changers’ı ikinci sırada tamamlamasında büyük katkısı olan Smurfette dün oynanan büyük finalde 73 skor ile maçın en iyisi oldu.

İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş: Türk CS:GO sahnesinin yıldızı XANTARES, Eternal Fire’ın başrolü olmaya devam ediyor. Malta elemeleri öncesinde dominant formunu sürdüren yıldız pek çok haritada öne çıkan isim oldu.

Harun “Globalarmy” Ağar: EMEA elemelerinde 136 puan toplayarak 3. olan ve Riyadh’da ülkemizi temsil edecek Sarvem Esports oyuncularından GLOBALARMY, aldığı 27 öldürme skoru ile takımının PUBG Global Series 2’ye katılmasında önemli rol oynadı.

Denizbank İstanbul Wildcats: Şampiyonluk Ligi’nin ve EMEA Masters’ın son şampiyonu Yaz Mevsimi’nde de yoluna emin adımlarla devam ediyor. Yarı finalde NASR Esports’u 3-1 ile geçen ekip finaldeki yerini garantiledi.

FUT Female: Game Changers mücadelesinde grubunu 4. Sırada tamamlayan ekip, yoluna lower-bracketten başlayıp finale kadar gelme başarısı gösterdi. Finalde son şampiyon G2 Gozen’e yenilerek 2. Sırada mücadelesini tamamladı.

Eternal Fire: EPL S18 Conference’de aldığı galibiyetlerin ardından  ESL Pro League’e katılmaya hak kazanan Eternal Fire güncellenen kadrosu ile yükselen grafiğine devam ediyor.

Sarvem Esports: EMEA Elemeleri Büyük Finalinde 3. olarak Riyad’da düzenlenecek PUBG Global Series 2 turnuvasında ülkemizi temsil edecek Sarvem Esports sergilediği oyun ve gösterdiği başarı ile Temmuz ayının en iyi takım adayları listemizde yerini alıyor.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Ödülleri Ağustos ayında da devam edecek. Takipte kalın!

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir