5mid Bülten Anime - Manga

Naruto Son 25 Yılın En Çok Google Aranan Animesi

Naruto onlarca yıldır oyununun zirvesinde yer alıyor. İnanması zor olabilir ama yaratıcısı Masashi Kishimoto seriyi 1999 yılında hayata geçirdi. Mütevazı başlangıcı Japonya’nın dört bir yanındaki hayranları kendine çekti ve Naruto yeni milenyumla birlikte küresel çapta patlamaya devam etti. Naruto’yu dünyanın en popüler animesi olarak adlandırmak abartı olmazdı ve şimdi Google, seriyle ilgili çarpıcı yeni bir ayrıntıyı ortaya çıkardı.

Ne de olsa arama motoru trendler hakkında bir iki şey biliyor. Site, kullanıcılara ihtiyaç duydukları her türlü bilgiyi vermek için onlarca yıl harcadı ve Google’ın son 25 yılda en çok aranan anime Naruto olduğu ortaya çıktı. Buna inanın!

(Photo: Google)

Arama motoru 2023’ün sonunu kutlamak için bir web oyunu yayınlarken, bilgi doğrudan Google’ın kendisinden geliyor. The Most Searched Playground (En Çok Aranan Oyun Alanı) adı verilen oyun, dünyaya “son 25 yılın en çok aranan 25 kişisini, yerini ve anını” anlatıyor.

Web oyununda her türlü güzelliği bulabilirsiniz ve kategorilerinden biri de en çok aranan anime. Başlık Naruto’ya gidiyor ve Google bu yeni oyuna ünlü Valley of the End savaşını dahil ederek animeye saygı duruşunda bulundu. Ne kadar duygusal, değil mi?

Haritanın diğer cameo’larına gelince, çok sayıda var. BTS, One Direction ve Backstreet Boys gibi grupları geride bırakarak en çok aranan erkek grubu unvanını kazandı. En çok aranan Pokemon Pikachu’dan başkası değildi. Ve en çok aranan video oyununa gelince, Minecraft büyük ödülü evine götürdü.

Naruto’yu hiç kontrol etmediyseniz, her zaman yolculuğa çıkabilirsiniz! Naruto, Hulu’dan Crunchyroll’a kadar her yerde yayınlandığı için animeyi izlemek artık her zamankinden daha kolay. Naruto ve devamı Naruto Shippuden, eğer sizin için uygunsa, tamamen dublajlıdır. Boruto: Naruto Next Generations’a gelince, dublaj devam ediyor ve animenin çok geçmeden devam etmesi bekleniyor!

Bu son Naruto ödülü hakkında ne düşünüyorsunuz? Naruto’nun bu kadar büyük olmasına şaşırdınız mı…? Yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin!

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir