5mid Bülten Anime - Manga

Netflix One Piece Program Yapımcısının Sıradaki Hedefi Spy x Family

Netflix’in One Piece’inin başarısını inkar etmek mümkün değil. Bazı hayranlar canlı aksiyon projesine tereddütle yaklaşırken, One Piece’in arkasındaki ekip Hasır Şapkalar için hiçbir masraftan kaçınmadı. Yayınlanmasının ardından, Netflix’in One Piece’i haftalarca dünya çapında yayın hizmetinin zirvesinde yer aldı ve dizinin birinci sınıf ekibine teşekkür etmeliyiz. Dizinin yönetmeni Steven Maeda’ya gelince, bir gün ele almak istediği başka bir anime daha var.

ComicBook ile röportaj yapan Netflix’in One Piece‘inin arkasındaki showrunner, bir süredir bir animenin peşinde olduğunu söyledi. Spy x Family yapımcıya pençelerini geçirmiş durumda ve Maeda onu bırakmaya hazır değil.

“Spy Family’yi çok seviyorum. Tek kelimeyle harika,” diyor Maeda anime ve onun sektördeki etkisi sorulduğunda. “Bundan bahsetmeniz çok komik. Bir süredir Spy Family’nin peşindeydim.”

Elbette Spy x Family’nin canlı aksiyon uyarlaması için kesin bir plan yok ama asla asla deme. Anime endüstrisi, mecranın gün geçtikçe daha popüler hale geldiği bugünlerde sadece büyüyor. Manga satışlarının ülke çapında hızla artmasıyla One Piece ve Spy x Family gibi seriler günlük popüler kültürün bir parçası haline geldi. İlk seri Netflix’in One Piece’i sayesinde daha erişilebilir hale geldi ve Maeda kesinlikle Spy x Family’yi de aynı şekilde sergilemekle ilgileniyor.

Röportaj esnasında Maeda, animeyi canlı aksiyona uyarlamanın zorluklarından bahsederken, “Bence çok fazla harika hikaye var,” dedi. “Sadece, bence, crossover yapmak zor oldu… Anime gerçekten harika bir kaynak malzeme. Dışarıda bu harika hikayeleri anlatan pek çok harika manga ve anime var ve henüz bunlardan yararlanılmadı. Bu yüzden her temel malzemenin canlı aksiyona ihtiyacı yok. Ama bazılarını görmek harika olurdu.”

Maeda‘nın sicili göz önüne alındığında, anime hayranları Spy x Family‘nin gerçek hayatta nasıl olacağını merak ediyor. Ancak şu an için, hit animenin tabağında daha fazlası var. Bu ay dizinin yeni sezonunun prömiyeri yapılacak ve Forger klanını bekleyen tek şey bu değil. Aralık ayında, Spy x Family‘nin ilk filmi Japonya’da gösterime girecek. Spy x Family‘yi izleme şansı bulamadıysanız, animeyi Crunchyroll ve Hulu’da izleyebilirsiniz.

Maeda’nın Spy x Family için yaptığı sunum hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce serinin canlı aksiyonda hakkı verilebilir mi? Yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin!

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir