Anime - Manga

Attack on Titan İzlemeniz için 11 Sebep!

Attack on Titan hikayesinin 2023’de son bulacağını birçoğumuz biliyor, peki ya bilmeyenler… Seriyi izlememiş olanlar veya izlemek için neden arayanların merakına son verecek yazımıza buyurun hep birlikte göz atalım.

Attack on Titan, Hajime Isayama tarafından 2009’da yazılan ve çizilen Japon manga serisidir. Ekran karşısına ilk 7 Nisan 2013’de çıkmıştır. 21 ödüle adaylığı ve 14 ödülü vardır. 2019’da açıklanan verilere göre neredeyse 100 Milyon satış yapmıştır, ve bu tüm zamanların en çok satılan mangalarından biri olarak listede yerini alır.

1.Epik Hikaye: Hikaye, insanların şifrelerini korudukları surların ötesinde ne olduğunu keşfetmeye ve Titanlar’ın kökenini anlamaya çalışan karakterlerin mücadelesini anlatır. “Attack on Titan” yalnızca aksiyon ve fantastik unsurlarla sınırlı değildir. Seri, insan özelliklerinin karmaşıklığını, özgürlük ve sınırlamalar arasındaki dengeyi, savaşların yaşanmasını ve toplumsal dinamikleri de ele alır.

 

2. Karakterler: Karakter derinliği fazladır, tek bir karakterin hikayesinden ziyade birden fazla karakterin hikayesini konu alır. Karakterler arasında değişmeler, kimlik arayışları ve içsel mücadeleler, seriyi derinleştirir ve sunmayı düşündürücü bir deneyim sunar. Ana karakterler, hikaye boyunca büyük bir gelişim gösterir. İlk sezon boyunca tanıdığınız karakterler, serinin ilerleyen kısımlarında çok farklı olabilir. Bu karakter gelişimindeki özelliklerin yaşanması, zorluklara ve gerginliğe bağlı olarak duygusal bağ kurmalarını sağlar.

3.Geniş Evren ve Mitoloji: Titanların kökeni, dünya tarihi ve karakterlerinin bağları gibi derinlemesine işlenmiş bir mitolojik arka plan vardır. Mitolojik unsurlar sayesinde hikayenin karmaşıklığı artar.

4.Sürprizler: Beklenmedik bir anda” Yok Artık” diyebileceğiniz olayları ile daha önce karşılaşmadığınız bir deneyim sunar. Karakterlere karşı bağınız bir anda değişebilir, seride uzun süre rol alacağını tahmin ettiğiniz karakter ise bir anda gidebilir.

5.Kurgusal Dünya: Attack on Titan farklı toplumları ve tehlikeli devleri içeren zengin bir evrene sahiptir. Tek bir konu hakkında sınırlı kalmaz, karakter, dev, toplum ve klan analizini izleyiciye net bir şekilde aktarır.

6.Felsefi Temalar: “Attack on Titan” hayatta kalma, özgürlük, adalet, insani özellikler ve sınıf ayrımcılığı gibi karmaşık temaları ele alır. Bu temalar, hikayenin derinliğini ve anlamını arttırır.

7.Animasyon Kalitesi: Sıradanlıktan çıkıp her sezon farklı açılar deneyen çizerler, izleyiciyi her zaman ekranın içine hapsetmeyi başarır.

8.Titan Yeteneklerinin Çeşitliliği: Farklı Titan türleri ve yetenekleri ortaya çıkar. Sadece saldırı ve savunma amaçlı Titanlar değil, aynı zamanda çeşitli yeteneklere sahip olanlar da görülür. Toplamda 9 dev bulunması ve her birinin farklı özellikte, tipte ve boyutta olması hikayeye çeşitlilik kattığı gibi bu 9 devin hikayeleri de elbet birbirinden farklıdır.

9.Tarih ve Gerçeklerin Belirsizliği : Serinin son devamlılığı, ana karakterlerin geçmişi ve hikayenin analizi hakkında bazı gerçeklerin değiştirildiği ve manipüle edildiği anlaşılır.

10.Stratejik Savaşlar ve Aksiyon: İnsanların dev Titanlar’a karşı savaşında büyük bölümlerde ve devam eden savaş sahnelerine sahiptir. Bu içindeki taktikler, stratejiler ve aksiyon, izleyiciye  gerilim dolu anlar yaşatır.

11.Büyük Sırların Ortaya Çıkması: Seri, başlangıçta gizemli olan birçok konuyu aydınlatır. Titanların kökeni, duvarların ardındaki gerçekler ve karakterlerin geçmişi gibi sırların ortaya çıkması, hikayeye epik bir boyut ortaya çıkar.

Attack on Titan hakkında daha fazla bilgi almak için http://5mid.com ‘u ziyaret edebilir. Attack on Titan ilk sezon fragmanına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Administrator
Yenilikçi fikirlerle sektördeki standartları yükseltmeyi amaçlar.

3 Comments

 • Taylo 29 Ağustos 2023

  gelmiş geçmiş en iyi anime/manga

  • Kıvanç Yurdakul 29 Ağustos 2023

   iddaaaaaalı bir yanıt :O

  • Oğuzhan 3 Eylül 2023

   JoJodan sonra

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir