Anime - Manga

Bleach Teorisi Senjumaru’nun Bankai’sinin Ne Kadar Çılgın Olduğunu Kanıtlıyor

Bleach: Thousand-Year Blood War ikinci kurunu tamamladı ve büyük bir patlamayla sona erdi. Ichigo ve Soul Society hala Yhwach’ın getirdiği tehdide karşı mücadele ediyor, ancak Soul Reapers da boş durmuyor. Tıpkı Senjumaru’nun daha önce hiç görülmemiş Bankai’siyle yaptığı gibi karşılık veriyorlar ve ultinin ne kadar çılgınca olduğunu gösteren yeni bir teori ortaya çıktı.

Reddit’te, Saturn_Eclipse adlı kullanıcıdan burada görebileceğiniz gibi kapsamlı bir çözümleme geliyor. Senjumaru’nun Bankai’si yayınlandıktan kısa bir süre sonra, birçok hayran ultinin ne yaptığını merak etmeye başladı. Biraz araştırmadan sonra, Senjumaru’nun gücünün Budist irfanıyla pek çok ilgisi olduğu ve düpedüz korkunç olduğu görülüyor.

Teoriye göre, Crossing of the Old Woman’s Gate, Kala’s Corpse ve Thorny Entanglement adlı Bankai bir canavar. Bleach animesinde, Senjumaru’nun Bankai’sini düşmanlarının kaderini tam anlamıyla örmek için kullandığını gördük, ancak Bankai’de bundan daha fazlası var.

Japonca’da 娑闥迦羅骸刺絡辻 olarak bilinen Senjumaru’nun Bankai’sinin karakterleri Sekiz Büyük Bodhisattva’nın metinlerinden birinde bulunabilir. Metnin kendisi Japon Budizm’inin yaratılış ilmine atıfta bulunmaktadır. Bankai bir Budist kapısı oluşturarak başladığı için bu fikrin Ruh Azrail’in nihai haline yansıdığını görebiliriz.

Viral teorinin belirttiği gibi, Senjumaru’nun Bankai’sini daha iyi okumak, Budist ilmini ve geleneksel Japon sanatlarını bildikten sonra gelir. “Yani Senjumaru’nun Bankai’si Japonca’da şu anlama geliyor: Budist dünyasına geçerken (娑闥), zamanın sonunda sadece iskelet kalacaktır (迦羅骸). Dikiş iğnesi (刺絡) yaşam ve ölümün kesişme noktasını (辻) inşa eder,” diyor Reddit dökümü.

“Başka bir deyişle, bu Bankai aslında fiziksel bir saldırı değil, Budizm’den gelen ve kabaca ‘neden ve sonuç’ olarak tercüme edilen bir başka terim olan karma saldırısıdır. Bu Bankai’den etkilenen insanlar esasen yaşam ve ölüme yol açacak bir seçim yaparlar ve seçimin kendisi etki olarak belirlenir, böylece hiçbir neden sonucu değiştiremez. Senjumaru esasen bu 6 karakterin kaderini her biri seçim yaptığında “diker”, dolayısıyla Bankai serbest bırakıldığında üç dünya da sarsılır, kelimenin tam anlamıyla mantığın temelini yeniden yazar.”

Bu dökümden de görebileceğiniz gibi, Senjumaru’nun Bankai’si son derece güçlü. Her gün bir Ruh Emici’nin mantığı karıştırdığını görmüyoruz, ancak Bankai’si buna izin veriyor. Kılıcı, Bankai’sini geçenlerin kaderini yazan bir dikiş iğnesine dönüşüyor. Senjumaru’nun Squad 0’ın en uysalı olduğunu düşünüyorsanız, bir daha düşünün.

Senjumaru’nun Bankai’sinin bu üst düzey dökümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin!

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir