Anime - Manga

Jujutsu Kaisen 2. Sezonda İki Korkunç Cinayet Ortaya Çıktı

Lanetlerin kralı Jujutsu Kaisen’in anime uyarlamasına geri döndü ve ölüm de onunla birlikte geldi. Yuji Itadori’nin kan manipülasyonu yapan kötü adam Choso’yu alt ettiği acımasız savaşın ardından Sukuna, Yuji’nin bedeninin kontrolünü tekrar ele geçirmenin yolunu buldu ve bazı beklenmedik figürler tarafından karşılandı. Sukuna’nın uzun zamandır beklenen dönüşüyle birlikte, bazı büyük karakterler ne yazık ki lanetlerin kralına emir vermeye çalışmanın kalp kırıklığı ve yıkımdan başka bir işe yaramayacağını zor yoldan öğrenmek zorunda kaldı.

Uyarı. Jujutsu Kaisen’in ikinci sezonunun son bölümü olan 15. bölümü izlemediyseniz, spoiler bölgesine dalacağımız konusunda uyarmak isteriz. Yuji Itadori’nin kafasına düşen en büyük hedeflerden biri Sukuna’nın kopan parmaklarını geri almaktı. Parmaklar Yuji tarafından bulunup yutulduktan sonra, Jujutsu Tech ne yazık ki öğrenciye Sukuna’yı da ortadan kaldırmak için onu öldürmeleri gerektiğini söyledi. Hayatlarının erken dönemlerinde Geto tarafından kurtarılmış olan iki genç kız tarafından tek parmakla sunulan Sukuna, Shibuya Olay Arkında Jogo’nun gelişiyle birlikte yeniden dirilir. Son hikayede dudak uçuklatan anlar yaşandı ancak Sukuna’nın geri dönüşü pastayı kapabilir.

RIP Mimiko ve Nanako Hasaba

Tekrar hatırlatmak gerekirse, Nanako ve Mimiko Geto tarafından özellikle lanetli enerjiyi kullanma yetenekleri nedeniyle kurtarılan iki kızdı. Suguru’nun amacı, lanetleri haritadan silmek için “normal” olan herkesi ortadan kaldırmak olmuştur ki bu da görünüşe göre cesedini kullanan kişiyle benzer bir amaçtır. Hasaba kardeşler, Geto’nun bedenine girmiş olan yaratıktan intikam almak istemektedir ancak intikamlarını almak için yanlış bir yöntem seçmişlerdir.

Shibuya Olayı Arc’ının önünde hala birkaç bölüm ve daha da şaşırtıcı anlar var. Gojo’nun hala Hapishane Diyarı’nda kilitli olmasıyla, işler Jujutsu Tech öğrencileri için hiç bu kadar korkunç görünmemişti, özellikle de Sukuna’nın bir kez daha yaşayanlar diyarında dolaşmasıyla. Yuji ve arkadaşlarının bu hikaye sona ermeden önce alabilecekleri her türlü yardıma ihtiyaçları olacak.

Sukuna’nın korkunç dönüşü hakkında ne düşünüyorsunuz? Jujutsu Tech öğrencilerinin bir şansı var mı? Yorumlarda bize bildirmekten çekinmeyin!

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir