Anime - Manga

Jujutsu Kaisen Sonunda Megumi’nin Tüm Shikigami Listesi

Jujutsu Kaisen hayranları, ikinci sezonu için gözlerini açık tutarken, serinin manga versiyonunu göz ardı etmemeli. Hikaye hala Culling Game yayın döneminde ve bu hafta Jujutsu Kaisen, sonunda tüm Megumi’nin On Gölgelerini hayranlarına gösterdi.

Evet, doğru! Jujutsu Kaisen, Megumi’nin kontrolü altındaki tüm Shikigami’leri gösterdi. Zenin soyundan gelen Megumi, bu miras alınan teknolojiye erişebildi ve yeni bir seviyeye ulaştı. Ve iyi veya kötü, Jujutsu Kaisen, Sukuna’nın yardımıyla Tüm On Gölgeleri sergiledi.

Kaçıranlar için, Jujutsu Kaisen’in en son bölümü, bu eklemelerle yayınlandı. Sukuna, Megumi’nin bedenini şimdi yönettiği için son Gölgeleri çıkardı. Yakın zamandaki bir dövüşte, Sukuna bir Shikigami geyik ve bir boğa çağırdı. Böylece, bu iki yaratığın Megumi’nin silah deposundaki sonuncular olduğunu öğrendik.

Tüm Shikigami’leri hatırlamak isteyenler için, Megumi’nin On Gölgelerinin tam listesine aşağıdan göz atabilirsiniz:

1 & 2. Kon (Köpek)
3. Nue (Kuş)
4. Orochi (Yılan)
5. Gama (Kurbağa)
6. Banshō (Fil)
7. Datto (Tavşan)
8. Madoka (Geyik)
9. Kangyū (Geyik)
10. Macora (Mahoraga)

Gördüğünüz gibi, Megumi sonuncusu hariç tüm bu lanetleri savaşta kullanmıştır. Tanrısal General Mahoraga, Zenin klanında bugüne kadar kimseye boyun eğmedi. Shikigami’nin boyun eğeceği kişi, yalnızca böyle bir ruhu yönetebilecek olan Megumi olacaktır. Ancak yaratık hala ustalaştırılamadığı için, Megumi (şimdilik Sukuna tarafından) sadece dokuz Shikigami kullanabilir.

Açıkça, On Gölgeler tekniği son derece güçlüdür ve Sukuna’nın Megumi’ye bu kadar yatırım yapmasının nedenlerinden biridir. Lanetli teknoloji, Parmak Taşıyıcılarına verilenlerden daha güçlüdür ve Sukuna’nın gücüyle birleştirildiğinde, saldırı yıkıcıdır. Yakında, Sukuna’nın Shikigami’leri tam olarak kullanırken göreceğiz, ancak soru şu ki, Megumi’nin Sukuna’nın vücudunda pusuya düşmeden teknik üzerinde ustalaşmasına izin verecek mi?

Jujutsu Kaisen Konusu:

Jujutsu Kaisen, Gege Akutami tarafından yazılan aynı adlı manga serisinden uyarlanan bir anime serisidir. Seri, lise öğrencisi Yuji Itadori’nin, Jujutsu Şamanları olarak bilinen bir grup insanın ruhları ile savaşan canavarlara karşı mücadelesini konu alır. Yuji, bir yandan bu savaşta yer alırken bir yandan da kendisi de Jujutsu Şamanı olmayı öğrenir. Animede, karakterlerin güçlü kişilikleri, eşsiz yetenekleri ve sıra dışı düşmanlarla olan mücadeleleri seyirciyi etkiler. Animasyon kalitesi ve müzikleri de serinin hayranları tarafından takdir edilmektedir. Jujutsu Kaisen, 2020’de yayınlanmaya başladı ve kısa sürede büyük bir popülarite kazandı.

 

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir