Anime - Manga

Naruto Animesinin Yazarı Aslında Chunin Sınavları Yapmak İstemiyormuş

Naruto’nun büyük çıkışını yapmasından bu yana yıllar geçti ve gelişiyle birlikte, Gizli Yaprak kahramanı anime dünyasında efsanevi bir haline geldi. Akademiden son görevi olan Hokage’lik görevine kadar her şeyi Naruto ile birlikte yaşadık. Hatta bir zamanlar Chunin Sınavları’ndaki vahşi deneyimini bile tanık olduk, ancak Naruto’nun yaratıcısı bu bölümü yapmaktan pek heyecanlı değilmiş.

Aslında, Masashi Kishimoto’nun turnuva bölümüne neredeyse zorlandığı ortaya çıktı. Yaratıcı, Kobayashi ile yapılan bir röportajda, Naruto için orijinal tempolamanın daha yavaş olması gerektiğini doğruladı, ancak editörü ona Chunin Sınavı döneminde hızlanması gerektiğini söyledi.

Yeniden gündeme gelen sohbete göre, Kishimoto, Naruto’nun sınıfına herhangi bir büyük şekilde odaklanmak istememiş. Başlangıçtan itibaren her biri dört üyeden oluşan ninja takımlarına odaklanmak istemiş. Ancak bu planı editörüyle tartıştıktan sonra, Kishimoto’ya “bu kadar yavaş bir gelişme için zaman olmayacağı” söylenmiş. Shonen Jump, hızlı anlatım bekler, bu yüzden Kishimoto, köyleri fark etmeksizin tüm dövüşçülerini bir araya getirmek zorundaydı.

Tabii ki, bu, Kishimoto’nun editörünün turnuva açısını ortaya çıkardığı şekildi. Yaratıcı, editörüne turnuva dönemi yapmasının kendisini öldüreceğini söylemiş, ancak Kishimoto’nun editörü ona “sana öldürebilir diye yap” demiş. Sonunda, Chunin Sınavı dönemi başlamak için zorlanmış ve Kishimoto, genellikle orijinal planına bağlı kalabilseydi keşke dediğini söylüyor.

Elbette, Naruto hayranları artık Chunin Sınavı dönemi olmadan seriyi hayal etmekte zorlanıyorlar. Turnuva, Konoha 11’in tümünü ve Gizli Yaprak’ın birçok öğretmenini kurmuştur. Ses ve Kum Köyleri’nin dahil olduğu dönem büyük bir olaydı ve Naruto’yu önemli ölçüde geliştirdi. Neji ve Gaara ile olan dövüşleri anime hayranları arasında efsanevi olarak kabul edilmektedir. Ancak Kishimoto kendi yoluna gitseydi, tüm sınav dönemi asla gerçekleşmezdi.

Eğer Naruto’nun ilk dönemlerine aşina değilseniz, mangayı gözden geçirebilirsiniz. Viz Media, Naruto mangasını İngilizce olarak yayımlamaktadır, bu nedenle mağazalarda veya Shonen Jump uygulaması aracılığıyla dijital olarak bulabilirsiniz. Naruto animesine gelince, Hulu’dan Crunchyroll’a kadar her yerde bulabilirsiniz. Şu anda, seri Boruto: Naruto Next Generations ile devam ediyor, ancak hem anime hem de manga şu anda bir ara vermiş durumda olduğunu söyleyebiliriz.

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir