Apex Legends

100 Thieves, Apex Legends kadrosuna JP2’yu kattı

100 Thieves, Apex Legends karosuna JP2’yu kattı. Lakin oyunun geliştirici firması Respawn Entertainment‘tan hâlâ resmi bir lig duyurusu gelmiş değil.

100 Thieves, Apex Legends sahnesinde emin adımlarla ilerliyor

100 Thieves, kurulduğundan beri neredeyse her espor alanında bir takım kurmaya çalışan organizasyon, Cleveland Cavaliers’ın sahibi Dan Gilbert’tan ve başka yatırımcılardan aldığı milyonlarca doları neredeyse her alanda değerlendirmeye devam ediyor.  

100 Thieves, bugünlerde ise Apex Legends kadrosunu oluşturmaya çalışıyor. Takım dün itibariyle son olarak Justin “JP2” Pate’i de kadrosuna kattığını Twitter’dan yaptığı paylaşımla resmi olarak duyurmuş oldu.

Battle royale camiasının tanındık bir ismi: JP2

JP2, battle royale camiasının en eski oyuncularından biri. Uzun süre aktif olarak H1Z1 ve PUBG oynadı. Respawn Entertainment’ın Apex Legends’ı yayınlamasıyla beraber aktif olarak Apex semalarında görmeye başlamıştık.

JP2, ayrıca geçtiğimiz ayda 100 Thieves oyuncuları ile birlikte bir turnuvada oynamıştı. JP2, Mart ayının ilk üç haftasını kapsayacak şekilde UMG Legends Series’te, 100 Thieves’in iki oyuncusu Isiaih “Lifted” Slowik ve Justin “Teenage” Phipps ile birlikte sahneyi paylaşmıştı. Oyuncuyu en son ise, League of Legends sayesinde adını sıkça duyduğumuz SKT T1’in Faceit ile birlikte organize ettiği T1 & Faceit Apex Legends Invitational’da görmüştük. JP2 bu turnuvada, takım arkadaşları Brian “Kephrii” St. Pierre ve Justin “Teenage” Phipps ile beşinci olmuştu.

JP2’nun 100 Thieves ile ilk serüveni değil

Mart ayının ilk üç haftasında UMG Legends Serisi‘nde JP2, 100 Thieves’in iki oyuncusu Isiaih “Lifted” Slowik ve Justin “Teenage” Phipps ile birlikte oynadı. En son olarak ise JP2, T1 and FACEIT Apex Legends Invitational‘da yer aldı. Burada ekip arkadaşları Brian “Kephrii” St. Pierre ve Justin “Teenage” Phipps ile beşinci sırada yer aldı.

100 Thieves’in Apex Legends oluşumu hâlâ tazeliğini koruyor. Organizasyon ilk olarak Şubat ayında Apex oyuncularına yönelik imza girişimlerini duyurmuştu. Hatta organizasyon, Lifted ve Teenage’i ekiplerine katmadan hemen önce Connor “Gigz” White’ı ilk oyuncu olarak ekibe katmıştı.

Respawn Entertainment, Apex Legends ligi kurmaktan neden çekiniyor?

Apex Legends’in yayınlanmasının üzerinden aylar geçti. Lakin Respawn Entertainment’tan hâlâ resmi bir lig duyurusu gelmedi. Firmanın üst kuruluşu Electronic Arts’ın bu açığı kısa sürede kapatmaya çalışacağını tahmin ediyoruz, lakin Respawn’ın bu süreci ne kadar hızlandıracağı ise meçhul. Çünkü firma, Twitch Rivals Apex Legends Challenges ve T1 and FACEIT Apex Legends Invitational gibi turnuvalara da ev sahipliği yapmaktan çekinmişti.

Muhtemelen Respawn bu süreci biraz daha ağırdan almaya çalışacak ve bizlere iyi bir şekilde organize edilmiş bir lig sunacaklardır.

Apex Legends haberlerini güncel olarak takip etmek için 5Mid ile kalın! Ayrıca editörlerimizden Güray Yavuz‘un hazırladığı Apex Legends rehberleri de ilginizi çekebilir:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir