Apex Legends

Apex Legends çökme sorununa çözüm buldu

Geçtiğimiz hafta Apex Legends için zorlu ve uzun bir haftaydı. Oyuna ekledikleri ‘Octane’ adlı yeni karakter ve bunun yanında ilk ‘Season Pass’ oyunseverler tarafından büyük ilgi gördü. Yeni gelen bu güncellemeler bir yana Respawn Entertainment ekibi bilgisayarlardaki çökme (crash) sorununa büyük oranda çözüm ürettiler.

Salı günü gelen güncelleme sayesinde oyun hata verdiğinde ‘Belgelerim’ klasörü içinde .txt uzantılı bir dosya oluşuyor. Oluşan bu .txt uzantılı dosya içerisinde oyununuzun kapanmasına etken olan problemler yazıyor. Çökme sorunuyla karşılaşan oyuncular ‘Belgelerim’ klasörü içinde oluşan dosyayı Respawn Entertainment ekibine yollayarak sorunlarının çözülmesini hızlandırıyorlar.

Oluşan .txt uzantılı dosya çökme probleminin nerede oluştuğunu ve hangi dosyalarla ilgili olduğunu belirtiyor. Bu çökme problemlerinden birinin ise Apex Legends ‘in bir departmanının başka bir departman tarafından kullanılan belleği değiştirmesi sonucu ortaya çıktığını Respawn Entertainment ekibi keşfetti. Ekip, bu tarz hataların bulunması en zor hatalar olduğunu Reddit’te paylaştıkları yazıda açıkladılar. Ayrıca bu hata ile test süreci boyunca hiç karşılaşmadıklarını fakat bu durumu sonunda çözdüklerini belirttiler.

Açıklama şu sözlerle devam etti:

”Dün yaptığımız güncelleme ile bellek kaynaklı olan sorunları çözdük. Diğer hatalar üzerinde çalışıyoruz fakat bu hatalar sık karşılaşılan hatalar olmadığı için çözmemiz biraz uzun sürebilir. Bu uzun bir süreç ve tüm hatalara yeni getirdiğimiz güncelleme ile çözüm bulmayı beklemiyoruz. Ve hala yapacağımız çok iş var.”

Eğer oyununuz hata veriyorsa, .txt uzantılı dosyanızı Respawn Entertainment ekibine ulaştırabilirsiniz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir