Apex Legends Apex Legends

Apex Legends, en çok indirilen ücretsiz oyun oldu

Sony tarafından yapılan açıklamada Apex Legends, PlayStation üzerinde geçen yıl boyunca en çok indirilen ücretsiz oyun oldu.

Yeni yılın ilk günlerini yaşadığımız şu sıralarda, 2019’dan elde edilen veriler birer birer geliyor. Apex Legends , tüm yılın PS indirme verileri ele alındığında Fornite’ı geride bıraktı. Ancak bu durum, takipçileri biraz şaşırtmış görünüyor. Tatil sürecinden sonra Epic Games’in Fornite’ı yenilemede yavaş kalması göz önüne alındığında bu durum biraz acı verici olsa gerek.

Apex Legends’ın ilk çıkışı büyük bir telaşa yol açmıştı. Ancak bu durum kısa sürdü. Oyun bazı problemlerle mücadele etti ve başta Twitch’te sahip olduğu tahttan bir süre sonra inmek durumunda kaldı. Öte yandan Fortnite, düzenlenen ilk Dünya Kupası ile en büyük espor etkinliklerinden birini gerçekleştirdi ve kara delik olaylarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Fortnite, 2018 yılı indirmelerini bu yıl arttırmayı başardı. Ancak geçtiğimiz yılda kesinlikle daha fazla meydan okumaya maruz kaldı. Buna rağmen işler yolunda görünüyordu. Peki ne ters gitti?

Neler ters gitti?

Apex Legends’ın popülaritesi lansmanıyla birlikte arttı. Oyun ilk zamanlarında dünyada en çok konuşulan projelerden biri haline geldi. Ancak düşüşü de hızlı oldu. Fakat Fortnite’ı geride bırakan Apex Legends için her şey bu ilk dönemde olmadı elbette. Apex Legends, topluluğuyla iyi ilişkiler kurarak umulandan çok daha iyi bir iş ortaya koydu.

Fortnite gibi manşet değerinde bir yeni bölüm yayımlamasa da, Apex son sezonlarına yeni bir harita ekledi. EA’ın oyuna eklediği yeni kahramanlar, oyun modları, daha önce oyun içerisinde bulunmayan mekanikler ve silahlar, topluluğun oyuna olan ilgisini belli bir süre sıcak tuttu. Apex’e eklenen yeni içerikler, Fortnite kadar sükse yapmasa da indirme sayılarında rakibini geride bıraktı.

Fortnite için yıl aslında büyük etkinliklerle geçti. Dünya Kupası ve Blackhole haberleri tüm dünya basınında geniş yankı buldu. Peki nasıl oldu da rakibinin gerisinde kaldı? Aslında bu durum biraz Fortnite’ın oyuncuların cihazlarında zaten var olmasıyla açıklanabilir. Apex Legends’ı kütüphanesine ekleyen herkes, oyunu ilk kez indiriyordu. Ama belki çoğu zaten Fortnite’a sahipti.

Tüm bunlar bir yana bırakıldığında, Epic’in büyük etkinlikleri yeni oyuncular kazandırmıyor. Chapter 2 yayımlandığında neredeyse her şeye yeni bir bakış açısıyla bakmak gerekiyordu. Oyundaki içeriğin sabitliği toplulukta homurdanmalara neden olduğu unutulmamalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir