Apex Legends

Apex Legends hilecilere yeni çözüm buldu

Respawn Entertainment, hile kullananlara hardware seri numarasına ban atarak hilecilerin bir daha Apex Legends oynamamasını hedefliyor.

Oyunun ücretsiz olması nedeniyle hileciler banlandıkça yeni hesap açarak rahatlıkla hile yapmaya devam edebiliyordu. Fakat 2 gün önce açılan reddit başlığında “Hileciler banlandıktan sonra başka hesap açtıklarında, açtıkları yeni hesap 30 dakika içinde tekrar banlanıyor” yazıyordu. Daha sonra açılan bir diğer reddit başlığında ise bir hilecinin forumda başka hesap açarak hile yapmaya devam edemediğini ve ne yaparsa yapsın sorunu çözemediğini söyleyen bir fotoğraf paylaştı. Henüz resmi olarak açıklanmasa da görünen o ki Respawn Entertainment oyuncuları banlarken hardware seri numarasına ban atıyor. Geri dönüşü olmayan ağır bir ceza olsa da hile kullananları oyundan sonsuza dek uzaklaştıracak.

Şubat ayında piyasa çıkan battle royale oyunu Apex Legends kısa sürede yüksek popülarite kazanmıştı. Diğer battle royale oyunları güzel şekilde sentezleyip geliştirilen oyun ve ücretsiz şekilde oyuncuları sunulmuştu. Fakat oyunun ücretsiz olması hilecilerin önünü açtı. Oyunun yapımcısı Respawn Entertainment geçtiğimiz günlerde 355,000’den fazla hileciyi banladığını açıklamıştı. Bu haberden sonra yakın zamanda oyuna geleceği düşünülen Season 1 Battle Pass yayınlanmadan önce oyundaki hilecilerin azalacağı haberi Apex Legends oyuncularının yüzünü güldürdü. Yapımcıların 12 Mart’ta yayınlamayı düşündüğü Season 1 Battle Pass’ı birkaç neden ötürü ileri tarihi ertelediğini duyurmuştu. Ertelenmenin nedeni ise oyunda hile kullanan kişi sayısının fazla olması olarak görülüyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir