Apex Legends

Apex Legends ilk ayında rekor kazanç elde etti

Respawn Entertainment’ın piyasaya sürdüğü Apex Legends, çıktığı ilk ayda elde ettiği gelirle rekor kırdı.

Electronic Arts’ın alt kuruluşlarından olan Respawn Entertainment’ın piyasaya sürdüğü Apex Legends, daha önce oynayan oyuncu sayısıyla inanılmaz rakamlara ulaşmıştı. Bu haberimizde belirttiğimiz gibi henüz ilk haftasında 25 milyon oyuncuyu geçen yapım bunun karşılığını maddi anlamda almayı başardı. SuperData’nın açıkladığı verilere göre Apex Legends ilk ayında elde ettiği 92 milyon $’lık kazancıyla oynaması ücretsiz oyunlar arasında rekor kırdı.

Verilere göre Apex Legends, Şubat ayında bilgisayar oyunları arasında 6. olurken konsol oyunları arasında ise 4. oldu. Bilgisayar oyunları arasında World of Tanks ve Dota 2 gibi yapımları gerisinde bırakan oyun konsol kısmında ise NBA 2K19, GTA 5 ve Call of Duty: Black Ops 3 gibi oyunları geçmeyi başardı. Bu inanılmaz çıkışla birçok başarılı oyunu geride bırakan Apex Legends hala Fortnite’ı geçebilmiş değil. Bir süre Fortnite’ın yerine tahta oturacağı konuşulan yapım henüz bunu başaramadı.

Oyunun ücretsiz olmasının şirket için hem iyi hem de kötü yönleri var. Kötü yönü oyuncuların herhangi bir para vermeden oyunu oynamaya devam edebiliyor olması. İyi yönü ise kullanıcıların oyuna uçuk bir rakam vermiyor olması zamanla oyun içinde yapılan alışverişleri bir hayli arttırıyor. Böylelikle canlı olarak daha fazla kazanç elde edebilen EA bu yöntemi çoğu oyununda kullanıyor. Hatta bu yöntemi oynaması ücretsiz olmayan oyunlarında da kullanan EA daha önce bu yönde çok fazla eleştiri almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir