Apex Legends

Apex Legends Season 2: Battle Charge açığa çıktı

Respawn Entertainment nihayet EA Play’deki sunumlarında Apex Legends Season 2: Battle Charge hakkında planlarını paylaştı. Yeni karakter Wattson ve çok daha fazlası hakkındaki bilgileri sizler için derledik.

Apex Legends Season 2 hakkında bilmeniz gerekenler

Şubat ayında piyasa sürüldüğü günden itibaren oldukça büyük kitlelere erişen Apex Legends, yeni bir oyun olmanın getirdiği tüm problemleri özellikle son 2 aydır çok yoğun bir şekilde yaşıyor. Bu sebeple hem oyuncuların hem de yayıncıların oldukça büyük eleştirilere maruz kalıyor. Lakin bu durum Sezon 2’nin gelişiyle beraber az da olsa dinecekmiş gibi gözüküyor.

Apex Legends’a yeni karakter geliyor: Wattson

Respawn’ın EA Play’de yaptığı Season 2 sunumunda sanırız en büyük etkilerden birini de yeni karakterin, yani Wattson’ın gelişi yarattı. Yeni sezonun gelmesiyle beraber oyuna eklenecek yeni karakter, eşsiz bir skill setine sahip. Karakterin oyuna gelişi az da olsa Apex’in ‘içerik’ yoksunluğuna bir son verecekmiş gibi gözüküyor.

Yeni silah geliyor: L-Star SMG

L-Star aslında Titanfall serilerinde bir LMG idi, lakin silah Apex Legends için SMG olarak oyuna eklendi. Silah hakkında detaylı bir açıklama olmasa da, yeni sezonun ilk haftalarında silahın oldukça ‘OP’ ve ‘dengesiz’ olacağı aşikar.

Apex eleştirilere kulak vermiş, nihayet oyuna yeni bir ranked sistemi geliyor

Respawn tarafından yeni rank sistemi onaylandı. Yeni sezonda oyuncuları 6 aşamalı bir rank sistemi bekliyor. En aşağıda tabii ki ‘Bronze’ bulunuyor, en yüksekte ise ‘Apex Predator’ sınıfı.

Sezon sonlarında oyuncular sahip oldukları ranklara göre ödüllendirilecekler.

Season 2’de yer alacak yeni Caustic skin.

Apex Legends Season 2 Battle Pass

Battle Pass’in içeriği de yeni sezonla birlikte değiştirilecek. Pass artık meydan okuma temelli olacak ve seviye atlamak birinci sezondakinden daha hızlı olacak.

Ayrıca, ‘stat izleyicileri’ (stat trackers) de savaş geçişi ganimeti havuzundan kaldırılıyor ve bunun yerine üç yeni içerik türü eklenecek, ancak bu yeni içerik türlerinin ne olacağına dair bir ayrıntı Respawn tarafından paylaşılmadı.

Apex Legends Season 2 ne zaman başlıyor?

Apex Legends’ın ikinci sezonu Battle Charge, 2 Temmuz 2019’da başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir