Apex Legends

Apex Legends’ın yeni güncellemesi ‘ses sorunları’na odaklanacak

Respawn, Apex Legends oyuncularının en büyük şikayetlerinden birine cevap olarak, önümüzdeki hafta boyunca oyuncuların bildirdiği çeşitli ses sorunlarını çözecek bir güncelleme getireceğini açıkladı.

Respawn’ın topluluk yöneticisi Jayfresh’in Reddit’te paylaştığı açıklamaya göre, güncelleme ‘gelecek hafta başında’ gelecek. Geliştiricilerin temel niyeti ise, ses motorunda, oyuncuların yaşadığı ses sorunlarına çözüm sağlayacak şekilde iyileştirme yapmak. Respawn, bu tür sorunların topyekün bir anda çözemese de en azından asgari bir düzeye indirmeye çalışacak. Ayrıca, gelecek güncelleme ile birlikte ses motoru CPU üzerinde yüzde 30 daha fazla etkin olacak.

Güncellemede bir diğer düzeltilecek şey ise, yakındaki düşmanların duyulmasının zor olması. Respawn bu sorunu halletmek için, yaklaşan düşman ayak seslerinin hacmini arttırmayı planladığını açıkladı.

Jayfresh ayrıca, Reddit’te paylaştığı açıklamasında, geliştiricilerin Intel CPU‘ları kullanırken çöküş bildiren oyuncular için bir çözüm bulduğunu da belirtti. Bu sorunun geçen ay “en sık bildirilen bilgisayar kazası” olduğunu ve Respawn’un sorunla ilgili olarak Intel ile iletişime geçtiğini söyledi.

Apex Legends’ın ‘kadim’ sorunları (server lagleri, optimizasyon sorunları, hile açıkları, buglar vs.) her ne kadar bu güncellemede kısmi de olsa düzeltilemeyecekse de, oyundaki bazı sorunların düzeltileceğini görmek güzel bir haber.

Güncellemeye dair tüm notları okumak için, Jayfresh’in Reddit‘te paylaştığı posta buradan bakabilirsiniz.

Apex Legends ile ilgili gelişmeleri güncel bir şekilde takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

İlgili diğer haberler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir