Apex Legends

Cloud9, Apex Legends takımı için Brezilya’ya yelken açtı

Cloud9, yeni kurduğu Apex Legends takımının tüm oyuncularını Brezilya‘dan seçti. Organizasyonun bu tercihinin sebebinin küresel temelli bir stratejik planı içerdiği ifade ediliyor.

Cloud9, yeni Apex Legends takımıyla beraber Brezilya’ya yelken açtı. Tüm oyuncularını Brezilya’dan seçmeye özen gösteren ekip bu vesileyle Güney Amerika pazarına da açılmış oldu.

Kuzey Amerika‘nın en büyük organizasyonlarından biri olan ekibin kurduğu Apex Legends kadrosu ise şu şekilde:

  • Gabriel “isno” Ceregatto
  • Nino “ninexT” Pavolini
  • Vinícius “noted” Mancinni

Listedeki her bir oyuncunun birçok rekabetçi oyun tecrübesi bulunuyor. Örneğin 22 yaşındaki Brezilyalı ninexT, eski bir Battlefield 4 oyuncusu. Aynı zamanda uzun bir süre paiN Gaming için Rainbow Six Siege‘de mücadele etti. “noted” ise bir süre ninexT ile Rainbow Six Siege’de rakipti, sonrasında paiN Gaming vesilesiyle takım arkadaşı oldular. Dolayısıyla üç oyuncunun da birbiriyle uzun bir süredir yakın bir ilişki içerisinde olduğu biliniyor.

Köklü organizasyon, takımın kuruluşunu Twitter üzerinden duyurdu. Ekip bu paylaşımda iki jestte bulundu: İlki duyuruda Brezilya’nın ana dili İspanyolcaya da yer verdiler. İkincisi, paylaşılan görselde Cloud9’nın sembolik renklerini kullanmak yerine Brezilya bayrağının renklerini kullandı.

Ayrıca, takım Amerika’ya taşınmayacak, Brezilya’da kalmaya devam edecek. Zaten organizasyonun da takımı kurarken temel amacı buydu. Ekibin başına ise, ünlü Twitch yayıncısı ve League of Legends oyuncusu Flávio “Jukes” Fernandes getirildi. Oyuncu halihazırda Cloud9’nın bir üyesiydi zaten. Yaklaşık 2-3 ay önce ekibe katılmıştı. Cloud9’nın en başından beri Jukes ile ilgili planının bu olduğu düşünülüyor.

Apex Legends ve Cloud9 hakkındaki gelişmeleri güncel olarak takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir