Apex Legends

EA yayında Apex Legends oynaması için Ninja’ya 1 milyon USD ödedi

Reuters’ın yaptığı habere göre EA, yayında Apex Legends oynaması için Ninja’ya 1 milyon $ ödedi.

Espor ve Twitch gün geçtikçe inanılmaz paraların döndüğü sektörler haline geliyor. Ninja, Shroud, Lirik gibi isimlerin Twitch üstünde inanılmaz etkileri var. Twitch’e girdiğinizde gözata tıklayıp hiç bilmediğiniz bir oyunu inanılmaz bir izleyici kitlesiyle görüyorsanız muhtemelen bu yayıncılardan biri o an o oyunu oynuyordur. Böylelikle yapılan reklam binlerce insana ulaşabiliyor. Reuters, açıklamadığı bir kaynaktan aldığı bilgiyi geçtiğimiz günlerde haber olarak yayınladı. Bu habere göre EA, yayında binlerce kişinin önünde yeni çıkan Apex Legends oyununu oynaması için Ninja’ya tam 1 milyon $ ödedi.

Oyun neredeyse hiç reklamı yapılmadan bir anda piyasaya sürüldü. Apex Legends adeta kulaktan kulağa dolaşarak inanılmaz rakamlara ulaştı. Düzgün bir reklam çalışması yapılmadan oyunun nasıl böyle bir başarı yakaladığına gelirsek tabiiki Twitch sayesinde diyebiliriz. Gelen bilgiye göre EA, Ninja’nın yanında Shroud’a da aynı şekilde bir teklif yaptı. Shroud’a ödenen miktar açıklanmazken başarılı yayıncıya ciddi bir miktar yatırıldığı düşünülüyor.

Oyun şu sıralar büyük bir kitleye sahip. Oyunun sadece reklam için ayrılan bütçeyi çıkarması için uzun bir zaman geçmesi gerekiyor. Anlaşılan EA, Battle Royale oyunlarındaki geleceği görüp ileriye yatırım yapmış. Bir değişiklik olmadan oyun böyle oynanmaya devam ederse önümüzdeki birkaç sene içinde büyük paralar kazandırabilecek bir proje. Bakalım Apex Legends ilerleyen zamanlarda bu yatırımın karşılığını alabilecek mi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir