Apex Legends

Respawn, ‘kötü’ takım arkadaşlarını Apex Legends’tan banlayacak

Respawn Entertainment, yakın tarihli bir yayında, Apex Legends’taki ‘kötü’ takım arkadaşlarını cezalandırmaya başlayacaklarını ve imkan dahilinde, bu oyuncuları kalıcı olarak oyundan banlayacağını bildirdi. 

Kuşkusuz Apex Legends piyasa sürüldüğünden itibaren, ‘battle royale‘ türündeki en iyi oyunlardan biri ola geldi. Hatta bir aralar Fortnite‘ın sahip olduğu tahtı ele geçirdi ve birçok rekora imza attı.

Apex Legends oyuncuları, profillerine hızlı bir şekilde seviye atlatmak için oyundaki ‘hayatta kalma sürelerini’ olabildiğince uzun tutmaya çalışıyor.

Respawn Entertainment, 10 Mayıs’ta düzenlenen Reddit yazısında, bazı oyuncuların Apex Legends’de daha hızlı seviye atlamak için “piggy-backing” gibi bazı adaletsiz taktiklere başvurduğunu saptadı. Şirket bu tarz olayların önüne geçmek için bu yola başvuran oyuncuları kalıcı olarak oyundan banlayacaklarını ifade etti.

Piggy-backing nedir?

Bir oyuncu, herhangi bir oyuna katıldığında ve oyunda hiç çaba sarf etmediğinde, sadece takım arkadaşlarını takip ederek onların kendisini taşımasını sağladığında duruma verilen bir ad Piggy-backing. “Domuzcuk” ve “destek, torpil” gibi anlamlara gelen iki kelimenin birleşimi olan bu terim, bir nevi oyunda hiçbir etkide bulunmadan hızlıca seviye atlamaya çalışan oyuncuların içinde bulunduğu durumu mimliyor.

Respwan, bu durumdan kaç maçın etkilendiğini tespit ettikten sonra oyuncuları, söz konusu duruma yol açan oyuncuları, oyundan yasaklamaya başlayacağını söyledi. İşte Reddit‘te yer alan söz konusu paylaşım:

Apex Legends ile ilgil gelişmeleri güncel bir şekilde takip edebilmek için 5Mid’in TwitterInstagram ve Facebook hesaplarını inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir