Apex Legends

T1 x FACEIT 25.000 USD ödüllü Apex Legends turnuvası

Güney Kore espor takımı T1 , turnuvaları ve ligleri ile rekabeti bir üst seviyeye çıkaran FACEIT ile bir ortaklığa adım attı. İki büyük organizasyon güçlerini birleştirerek 25.000 USD ödüllü Apex Legends turnuvası düzenliyor. Bu turnuvanın adı ise T1 x FACEIT olacak. Açıklamada turnuvada espor topluluğunun en büyük isimlerinin yer alacağı da ek olarak belirtildi.

Turnuva detayları ise şu şekilde:

Turnuva ne zaman ve nereden izlenecek?

T1 x FACEIT Apex Legends turnuvası 30 Mart 2019 Cumartesi günü başlayacak. Turnuva boyunca yayınlar T1 ve FACEIT Twitch kanalları üzerinden canlı bir şekilde yayınlanacak.

Oyuncular ve takımlar

T1 x FACEIT ekibinin yaptığı duyuruya göre, her takımda birer tane Twitch yayıncısı bulunacak şekilde 20 ekip davet edilecek.

İlk davet alan oyuncu ise NRG Esports’un göze çarpan profesyonel oyuncusu Dizzy. Şimdilik davet alan takımlar ise şu şekilde:

  • NRG Dizzy, Belirlenecek, Belirlenecek
  • TSM aimbotcalvin, Gen.G GrimReality, Overpowered
  • FaZe Cizzors, SoaR RyanGlock, Gnarlie

Oyun formatı nasıl olacak?

20 adet ekibin turnuvada bulunmasının dışında, bilinen birkaç yeni format daha kullanılacak.

Turnuvada Respawn Entertainment’ın sağlamış olduğu özel sunucular kullanılacak. Oyuncuların öldürdükleri oyuncular ve sıralama durumları da puanlarına etki edecek.

T1 x FACEIT ekibinin kullanacağı formatlar muhtemelen “Red Code” veya ‘Twitch Rivals” olacak. ‘Red Code’ üç maçlık oyun sonunda yenilen takımın elendiği bir sistem. ‘Twitch Rivals” ise turnuva tarafından verilen süre boyunca en çok puanı alan takımın kazanacağı bir sistemdir.

Ödül havuzu

T1 x FACEIT turnuvasının ödül havuzu 25.000 USD olarak bildirildi fakat 25.000 USD’nin nasıl paylaşılacağı konusunda kesin bir bilgi verilmedi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir