Apex Legends

Twitch yayıncısı Apex Legends’ta hile kullandığı için banlandı

Twitch yayıncısı ‘bjerrehusdk’, Apex Legends yayını sırasında hile kullandığı için Twitch’ten banlandı.

Twitch yayıncısı hile kullandığı için banlandı

bjerrehusdk adlı Twitch yayıncısı, 4 Haziran tarihli yayını sırasında, arkadaşlarıyla birlikte ‘hile’ kullandı. Hem wall-hack hem de aim-hack kullanan yayıncı, arkadaşlarıyla taktiksel bir şekilde kullandığı hileyi aynı zamanda öve öve bitiremedi. Hatta yayın sırasında hilenin ismini isteyen izleyicilerine şu cevabı verdi: “Sizinle hackimin ismini paylaşamam, üzgünüm arkadaşlar.”

Olayın Reddit‘te hızlı bir şekilde paylaşılmasının ardından hem yayıncı hem de platform oldukça büyük tepki toplamıştı. Yayıncının bugün itibarıyla ise Twitch’ten banlandığı öğrenildi. Ve paylaşılan bilgilere göre, bu gibi ihlallerde yayıncıların ikinci bir şansı bulunmuyor. 

Yayıncının hile kullandığı anları buradan izleyebilirsiniz.

bjerrehusdk ne ilk ne de son

Hile kullanımı açıkça teşhir eden bjerrehusdk ne yazık ki ne ilk ne de son. Geçtiğimiz haftalarda benzer bir olayı, Tom Black adlı yayıncı da icra etmişti. Yayıncı, arkadaşıyla CS:GO oynadığı sırada, “merak etme bir çözümüm var, şuna bak” dedikten sonra kasten veya kasıtsız, hile menüsünü açık etmişti. Yayıncı sonrasında ise Twitch’ten kalıcı bir şekilde banlanmıştı, tıpkı bjerrehusdk gibi.

İlginizi çekebilecek diğer ‘hile’ ve ‘şike’ haberleri

Shroud’un Apex Legends’ta karşısına çıkan hileci ‘çocuk’

Respawn 770 bin hileciyi Apex Legends’tan banladı

Apex Legends hilecilere yeni çözüm buldu

Magic: The Gathering dünya şampiyonu turnuvada hile yaptı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir