Araştırma Web3 & Play2Earn

ChatGPT Oyun Dünyasını Dönüştürebilir mi?

ChatGPT bir süredir teknoloji dünyasının gündeminde. Son yapılan GPT-4 güncellemesi ile çok daha yetenekli hale gelen yapay zeka pek çok sektörü değiştirecek gibi görünüyor.

Bir önceki versiyonda hemen hemen her konuda araştırma yapmayı ve sunum hazırlamayı kolaylaştıran ChatGPT, son güncellemesi ile çok daha gelişti. Yapılan sorguları daha iyi anlayarak daha iyi sonuçlar ortaya çıkarmasının yanında espri anlayışı da gelişmiş durumda.

GPT-4 güncellemesi ile dünyadaki pek çok kullanıcı da yapay zekanın yeni yeteneklerini denedi. Bu denemeler arasında gaming dünyasını da ilgilendiren örnekler de vardı. Şimdilik oldukça basit oyunlar yapabilen ChatGPT, bugüne kadarki hızlı gelişimi düşünülünce, yakın zamanda oyun dünyasını daha fazla etkileyecek gibi görünüyor.

Aşağıda dünya genelinden bazı ChatGPT denemelerini paylaşacağız. Öncelikle oyun denemelerine yer verirken, son güncelleme ile yapabileceğiniz farklı örnekleri de göreceksiniz.

1- ChatGPT ile 60 saniyede bir ping-pong oyunu yazabilirsiniz.

2- 20 dakikada yılan oyunu yazabilirsiniz.

3- Kağıt üzerine çizdiğiniz bir projeyi web sitesine dönüştürebilirsiniz.

4- Her gün 5 film önerisi yapan bir IOS uygulaması yazabilirsiniz.

5- Kodlama bilginiz olmasa da birkaç saat içinde Google Chrome eklentisi yazabilirsiniz.

Gördüğünüz şekilde yapay zeka teknolojileri hayatımıza hızla giriyor. Şu anda basit oyunlar üretebilen ChatGPT, yakın gelecekte çok daha gelişmiş oyunları kolay bir şekilde üretmeye başlayabilir.

GPT-4: OpenAI’nin Devrim Niteliğindeki Yeni Dil Modeli Duyuruldu!

OpenAI’ın Sohbet Robotu ChatGPT ile Sohbet Ettik

author
Yapay zeka ve teknolojik alandaki gelişmeleri takip edip, en önemli olanları 5mid'de paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir