Araştırma League of Legends mix

K’Sante Vadiye İniyor!

K’Sante : Nazumah’nın Gururu

League of Legends’a geçtiğimiz günlerde yeni bir şampiyon geleceği duyurulmuştu. K’Sante, geliştiricilerin 162. şampiyon olarak oyuna ekledikleri yeni karakter oluyor. Shurima’nın mevcut şampiyonları Azir, Xerath, Nasus, Renekton, Skarner, Amumu, Sivir ve Rammus vadide artık K’Sante’nin de gücünü yanlarında hissedecek.

“Atalarım Nazumah’yı kurdu. Ne ilahı, ne kralı, ne canavarı onu yıkabildi. Beni de yıkamazlar.”

K’Sante’nin yaşam öyküsü

Annesi ve babasından anavatanının tarihini dinleyerek büyüyen K’sante, ebeveynlerinin anlattığı her şeyi aklına kazıdı. Yirmi yıl boyunca farklı dövüş ustalarından aldığı eğitim ile birlikte, en az dinlediği hikayelerdeki kahramanlar kadar güçlü olacağına söz verdi.
K’Sante’nin hayatındaki en değer verdiği varlık olan Tope ile birlikte yolculuğuna devam ederken, Azir ve Xerath bir gün güneye inmeye kalkarsa, onlarla savaşmaya da hazırlar.

 

K’Sante bir tanktan bekleyeceğiniz tüm özelliklere sahip. Bunların yanında, rakiplerine atacağı bir tekme ile onları alt etmesi de olası.

 

Pasif – Cesur Yürek

K’Sante’nin hasar veren yetenekleri isabet alan rakipleri kısa süreliğine işaretler. İşaretli bir rakibe saldırmak işareti tüketerek hasar ve azami cana bağlı fiziksel hasar verir.

Hodri Meydan: İşaretli bir rakibe saldırmak fiziksel hasar ve azami cana bağlı ilave gerçek hasar verir.

Q – Ntofo Darbeleri

K’Sante silahını yere vurarak etrafındaki küçük bir alana fiziksel hasar verir ve isabet alan hedefleri kısa süreliğine yavaşlatır.

Yetenek bir rakibe isabet ederse K’Sante kısa süreliğine bir yük kazanır. İki yük biriktiğinde K’Sante bir sonraki kullanımda rakipleri kendisine doğru çeken bir şok dalgası gönderir.

Hodri Meydan: Yeteneğin bekleme süresi azalır ancak isabet alan hedefleri yavaşlatma etkisi kaybolur.

W – Yolaçan

Güç Toplamaya Başla: K’Sante savunma amacıyla silahlarını kaldırarak kısa süreliğine durdurulamaz hale gelir ve aldığı hasarı azaltır.

Bırak: K’Sante ileri hücum ederek ezip geçtiği rakiplere azami canlarının yüzdelik bir kısmına eşdeğer miktarda fiziksel hasar verir, onları geri savurur ve güç toplama süresine bağlı olarak kısa süreliğine sersemletir.

Hodri Meydan: Yeteneğin bekleme süresi sıfırlanır, hazar azaltma etkisi artar, güç toplama süresine bağlı olarak ilave fiziksel hasar verir ve güç toplamayla ileri atılma hızları ikiye katlanır.

E – Koşar Adım

K’Sante ileri atılır ve kısa süreliğine kalkan kazanır. Bir takım arkadaşına doğru atılıyorsa kat ettiği mesafe önemli ölçüde artar ve takım arkadaşı da kalkan kazanır. Koşar Adım sırasında diğer yetenekler kullanılabilir.

Hodri Meydan: Yeteneğin atılma hızı artar. Hedeflenen konuma doğru atılma menzili artar ve K’Sante duvarların üstünden geçebilir.

R – Hodri Meydan

K’Sante tonfalarını parçalayarak fiziksel hasar verir ve bir rakip şampiyonu geri savurur. Duvara çarpan rakipler daha fazla fiziksel hasar alır, duvarın üstünden geri savrulur ve kısa süreliğine sersemler. Ardından K’Sante rakibin arkasından atılır ve Hodri Meydan etkilerinin süresi uzar.

Hodri Meydan: K’Sante azami canının, ilave zırhının ve büyü direncinin yüzdelik bir kısmını kaybeder. Ancak saldırı gücü ile mutlak sömürü kazanır ve yetenekleri dönüşüm geçirir.

Kaynak: https://www.leagueoflegends.com/tr-tr/event/k-sante-yetenek-tanitimi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir