Bir Efsane Son Buluyor - Call of Duty: Modern Warfare 3 Call of Duty

Bir Efsane Son Buluyor – Call of Duty: Modern Warfare 3

Call of Duty: Modern Warfare serisinin finali oyunu 8 Kasım 2011’de sevenleriyle buluştu. Ve bu efsane seri adından yıllar boyu söz ettirecek şekilde sona erdi.

Call of Duty: Modern Warfare 3
Call of Duty: Modern Warfare 3

Call of Duty: Modern Warfare 3

Activision tarafından geliştirilmiş birinci şahıs nişancı oyunudur. Bu oyun, Modern Warfare serisinin üçüncü oyunu olarak 2011 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyun, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Fransa, Almanya, Rusya ve Afrika gibi farklı bölgelerde gerçekleşen savaşları konu alır. MW3, satışa sunulduğu gün 24 saat içinde ABD ve Birleşik Krallık’ta 6.5 milyon satmıştır.

COD MW3, hikaye modunda üç ana karakterin perspektifinden anlatılır: Amerikan Devlet Başkanı’na koruma sağlayan Çavuş Derek “Frost” Westbrook, SAS operatörü Serseri “Soap” MacTavish ve Rus ajanı Yuri. Hikaye, Makarov isimli Rus aşırılıkçı liderinin dünya çapında terör eylemleri gerçekleştirmesi ve karakterlerin onu durdurmak için verdikleri mücadeleyi anlatır.

Oyun, üç ana karakter arasında geçiş yaparak oynanır ve oyuncular, düşman güçleri yok ederek, sivil vatandaşları kurtararak ve bombalı saldırıları önleyerek görevleri tamamlarlar. Oyunda, farklı türde silahlar ve ekipmanlar da kullanılabilir.

Oyun, eski Task Force 141’den Yzb. John MacTavish (Soap), Yzb. John Price ve Rus muhbir Nikolai’nin Amerika Birleşik Devletleri Ordusu’ndan Korgeneral Shepherd’ı öldürdükten sonra kaçmalarıyla başlar. Oyunda çoğunlukla kontrol edilen eski Spetsnaz askeri Yuri, John Price’a katılır. Rus aşırı milliyetçi Vladimir Makarov, oyunun başlıca kötü adamıdır. Volk adında yeni bir yardımcı edinmiştir.

Birçok yeni oynanabilir karakter oyuna eklenmiştir; Delta Force’dan Çavuş Derek “Frost” Westbrook , İngiliz SAS’tan Çavuş Marcus Burns, Task Force 141’den eski Spetsnaz askeri Yuri ve Rusya Devlet Başkanı’nın koruması Rus federal ajanı Andrei Harkov. Fransız Özel Kuvvetleri GIGN den Sabre, İngiliz SAS ten Çavuş Wallcroft ve Grifin (Cod4:MW de karşımıza çıktılar) ve Rus FSO’dan Commander(binbaşı) Leonid Pudovskin.

Yeni oynanamaz karakterler (NPC); Delta Force’tan Sandman, Grinch ve Truck.

COD MW3, aynı zamanda çok oyunculu moduyla da popülerdir ve dünya genelinde birçok oyuncu tarafından oynanmaktadır.

Call of Duty: Modern Warfare 3, oyun severler tarafından beğeniyle karşılanmıştır. Oyunun hikayesi oldukça heyecan verici ve sürükleyici bir yapıya sahip. Oyun grafikleri ve ses efektleri de oldukça başarılıdır. COD MW3, savaş oyunları tutkunları için kesinlikle deneyimlenmesi gereken bir oyun olarak öne çıkmaktadır.

Bir Efsane Başlıyor – Call of Duty: Modern Warfare

Bir Efsane Devam Ediyor – Call of Duty: Modern Warfare 2

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir