Call of Duty

Call of Duty film serisinde yeni gelişmeler var

Call of Duty film serisini bekleyen okurlarımıza bir iyi bir kötü haberimiz var. Film ilk konuşulmaya başlandığında 2018 yayınlanacağı ileri sürülmüş daha sonra bir erteleme almıştı. Yaşanan gelişmeler sonucunda filmin 2020’de de gelmesi zor gözüküyor.

İlk olarak 2003 yılında piyasaya sürülen ve bu zamana kadar tüm dünyada 175 milyon kopyadan fazla satılan bilgisayar oyunu Call of Duty, bir çok kez beyaz perdeye aktarılmak istenmiş fakat çeşitli sebepler nedeniyle ertelemeler almıştı. İlk film fikri 2017 yılında Call of Duty’nin yapımcısı Activision Blizzard tarafından onaylamısyla başlamıştı. Filmin yönetmen koltuğunda oturacak isim Stefano Sollima Bad Taste’ye verdiği röportajda filmin geleceği hakkında konuştu.

Sollima, kendi yönettiği All Cops All Bastards filmindeki gibi COD filminde de silahlı ve patlamalı sahnelerin aksiyonu had safhaya taşıyacağını söyledi. Bu tür gecikmelerin Hollywood’da sık sık yaşandığını söyleyen yönetmen, Uncharted örneğini verdi. Uncharted’ı ilk olarak 2008 yılında perdeye aktarılma kararı alınmıştı fakat ertelemeler filmi 2020 sonuna itelemişti. Sollima aynı zamanda Suburra ve Sicario 2 gibi bilindik aksiyon filmlerini de yönetmişti.

Oscar Adayı Senarist

Sollimo yaptığı açıklamada Call of Duty filminin senaryosunu, Joker ve The Fighter gibi bir çok Oscar dalına aday olmuş filmlerin senaristi Scott Silver ile birlikte yazdığını söyledi. Silver’in senaryolaştırdığı Joker filmi 2019’a damga vurmuştu. Film Oscar’da 11 dalda aday gösterilip 2 ödül almıştı. Aynı zamanda Dünya çapında 1 milyar dolar gişeye ulaşan nadir filmlerden biri olmuştu. Sollimo aynı zamanda tek bir film planlamadığını birden fazla film izleyeceğimizi söylerken, yayın tarihi hakkında bir bilgi vermedi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.