Call of Duty

Call of Duty League 2020 sponsorlukları açıklandı

Activision

Call of Duty League, 2020 sezonu için yeni sponsorluk anlaşmalarını duyurdu. Eski sponsorlar Mountain Dew Amp Game Fuel ve PlayStation geri dönerken; içlerinde Amerikan Hava Kuvvetleri’nin de olduğu yeni sponsorlar da listede yer aldı.

Minneapolis’te bu hafta sonu başlayacak olan Call of Duty League’in 2020 sezonuyla beş sponsorluk ve iki lisans anlaşması ilan edilmiş oldu. Bu sponsorlukları diğerlerinden ayıran bir yönü var. Coğrafi olarak verilen ilk sponsorluk anlaşması bu model ile gerçekleştirilmiş oldu.

Sponsorlar cephesine bakacak olursak, Mountain Dew resmi sporcu içeceği olarak geri döndü ve 2020’ye kadar devam edecek bir anlaşma imzalandı. PlayStation ise ligin resmi platformu konumunda. Aynı zamanda Call of Duty Challengers yarışmalarının da sunum sponsoru olacak.

Geri dönen diğer ortaklar Astro Gaming ve SCUF Gaming oldu. Astro Gaming ile 2022’ye kadar sürecek bir anlaşma yapıldı. SCUF Gaming ile yapılan anlaşma ise 2021’e kadar sürecek. Astro, CDL için yeni bir içerik serisine sponsor olacak ve her takım için özel sürüm CDL kulaklık ve hoparlör etiketleri üretmenin yanı sıra MVP Ödülü’ne sponsor olacak. SCUF, etkinliklerinde öne çıkacak. ” Behind the Controller”  belgesel serisine sponsor olacak ve tüm takımlar için özel sürüm CDL konsolları yapacak.

Amerikan Hava Kuvvetleri de uçuş simülatörlerine olan desteklerinin bir parçası olarak “Match Metrics” etkinliğinin sponsoru olacak şekilde bir yıllık bir sponsorluk anlaşması imzaladı.  CDL aynı zamanda takım ürünleri için Outerstuff ve fan ürünlerinin geliştiricisi olarak da Mitchell & Ness ile anlaştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.