Call of Duty

Call of Duty Mobile en çok indirilen ikinci mobil oyun oldu

Ekim ayında indirilebilir hale gelmesinin ardından sadece üç ay geçmesine rağmen, Call of Duty Mobile 180 milyon indirmeyi geçti. Bu rakam ile Call of Duty, 2016’da dünyayı kasıp kavuran Pokemon GO furyasından sonra, çıkışıyla birlikte bu kadar kısa sürede en fazla indirilen oyun haline geldi.

Oyun başlangıçta özellikle Amerika’da popülerdi. İlk üç ayında burada 50 milyon dolar gelir elde etti. Fornite Mobile’in ilk yayımlandığı zaman 10 milyon dolar gelir elde ettiği düşünüldüğünde, Call of Duty Mobile tarafından ulaşılan düzeyin ne kadar yüksek olduğu anlaşılabilir.

Yılın dördüncü çeyreğinde Call of Duty Mobile ile rekabet edebilen tek oyun Mario Kart oldu. Ancak bu oyun sadece CoD Mobile tarafından ulaşılan sayının yarısını biraz geçebildi, 80 milyon kere indirildi. Ulaştığı bu devasa rakamlara rağmen CoD Mobile, çok geç yayımlanması nedeniyle PUBG Mobile tarafından ulaşılan 285 milyon sayısını aşamadı ve yılın en çok indirilen oyunu olamadı.

Activision güncellemeleri hızlı bir şekilde tanıttı.  2020’de bu durum Call of Duty lehine daha fazla indirmeye yol açabilir. İkinci sezon beş gün içinde sonra erecek. Dengeleri değiştirebilecek pek çok değişiklik de üçüncü sezonda oyuncularla buluşacak.

Farklı zorluklarda olan ve ödüller kazandıran Sticks and Stones, Zombies, Multiplayer ve Battle Royale gibi modların yanı sıra altı farklı etkinlik de aynı anda oynanabilir hale geldi. Topluluk tarafından düzenlenmesi planlanan pek çok turnuva ise Activision ve Tencent tarafından yapılacak resmi açıklamayı bekliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.