Call of Duty

Crossbow, Modern Warfare için aktifleştirildi

Bugün yayınlanacak olan güncelleme ile birlikte Call of Duty hayranlarını mutlu edecek bir haberimiz var. Crossbow geri dönüyor! Oyunda yapılacak hata gidermeleri ve bazı küçük düzenlemelerin yanında “crossbow” seçeneğinin de yeniden aktif edileceği duyuruldu.

Infinity Wards iletişim müdürü Ashton Williams, güncellemenin 22 ocak tarihinde yayınlanacağını ilan etti. Güncellemenin en ilgi çeken kısmıysa şüphesiz crossbow değişikliği oldu. Başlangıçta Black Ops ile tanıtılan bu silah keskin nişancı başarımlarını yerine getiren oyuncular tarafından kullanılabilir olacak. Bu silah elbette size rakibinizi tek isabetle öldürme imkanı verecek. Ama diğer keskin nişancı tüfeklerinde olduğunu gibi isabetli atış yapmak biraz zor olacak.

Bu güncellemeyle tek değişen şey crossbow olmadı elbette. Topluluk tarafından gelen istekler sonrasında Infinity Ward bunları görmezden gelmedi. İstekler doğrultusunda beş yeni yükleme yuvası daha eklendi.

Dikkat çeken değişikliklerden bir diğeriyse oyuncuların çarpışma hatasının düzeltilmesi oldu. Modern Warfare, takım arkadaşlarını itebilmeyi mümkün kılıyor. Böylece oyuncuların birbirini doğrudan etkileyebilmesine de imkan veriliyordu. Topluluktaki homurdanmalar sonrasında Infinity Ward bu durumu endişeleri yersiz hale getirecek şekilde düzeltti.

Bu değişiklikler Modern Warfare için olumlu sonuçlar yaratacak gibi görünüyor. Buna rağmen topluluktan hala şikayetler de gelmeye devam ediyor. Örneğin bazı oyuncular beceriye dayalı eşleşmenin kaldırılmasını istiyor. Bunun yerine potansiyel rank sisteminin olması oyuncuları daha fazla memnun edecek gibi görünüyor. Her şey bir yana bırakılırsa, oyuncular yeni eklenen özelliklerle birlikte mevcut sezonun tadını 11 şubata kadar çıkarabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir