Call of Duty

Outback Relief gelirleri, Avusturalya’ya bağışlanacak!

Activision ve Infinity Ward, Outback Relief paketi için yapılan ödemeleri Avustralya’daki yardım çabalarına bağışlayacaklarını açıkladı. Call of Duty: Modern Warfare için yayınlanan DLC 1,800 COD puanı değerinde ve Avusturalya temalı öğeler içeriyor.

Bilindiği gibi son haftalarda büyük bir yangın felaketiyle mücadele ediyor. Çabalar sonunda felaket hafiflese de, ülke ve özellikle yaban hayatı bundan büyük zarar görmüş durumda. Outback Relief paketi, 31 Ocak 2020 tarihine kadar satışta olacak. Bu paketi alarak Avusturalya’ya yardımcı olabilir ve bu çabaya desteğinizi gösterebilirsiniz.

Paket ilk yayımlandığında Avusturalya’ya yardım etmek gibi bir amacı yoktu. Satın almak isteyen tüm oyunculara 1,800 COD puanı karşılığında yani 20$ gibi bir ücrete satılıyordu. Bununla beraber oyun topluluğundaki bir çok kişi yapılması gerekeni çoktan görmüş durumdaydı. Bir ülke yanıyorsa, zaten yapılacak çok fazla şey de yoktur.

İşler daha önce bitmesi gerekse de, topluluk üyeleri Activision’ın işleri hızlandırmasından memnun görünüyor. Şirket tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde:

“Avusturalya’daki yıkıcı orman yangınlarına karşı yardım sağlama çalışmamızın bir parçası olarak, tüm platformlarda Outback Relief Pack olarak yeniden adlandırdığımız Outback Pack’in satın alınmasından elde edilen tüm gelirler, Activision tarafından bağışlanacaktır. Eğer bu paketi daha önce satın aldıysanız, bu satın alma işlemi de bağışlara eklenecektir.”

Yani paketi daha önce satın almış olsanız da ödemeniz bu iş için kullanılacak.  Umarız Call of Duty topluluğunun bu çabaları yangının etkilerini bir nebze olsun hafifletebilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.