Call of Duty

Outback Relief paketiyle 1.6 milyon dolar toplandı

Activision

Call of Duty: Modern Warfare’in sınırlı sayıdaki Outback Relief Pack paketi Avustralya orman yangını yardımı için 1,6 milyon dolar topladı.

Avustralya temalı eşyalar içerek bu paket Ocak ayı sonuna kadar satışta kalmıştı. Paketten elde edilen tüm gelirler doğrudan bir insani yardım kuruluşu olan Direct Relief’e gitti. Paket aslen Activision üzerinden satışa sunuldu. Ancak orman yangınları yaygınlaşmaya başladığında, Outback Pack ismi Outback Relief Pack olarak yeniden adlandırıldı. Böylelikle her ikisinin de satışı bağışa dahil edildi.

Activision Call of Duty Genel Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı Byron Beede yaptığı açıklamasında “Dünyanın dört bir yanındaki Call of Duty oyuncuları bu korkunç trajediye karşı için bir araya geldi. Outback Relief paketindeki fonlarla bu çabaya yardımcı olmaktan onur duyuyoruz. Herkese cömertlikleri için teşekkür ediyoruz.  Bu bağışın hayata geçirilmesini dört gözle bekliyoruz ”dedi.

Activision, 1,6 milyon dolarlık bağışın, Avustralya ve yerel yardım gruplarına ülkeyi ve vahşi yaşamını tahrip eden orman yangınlarıyla uğraşırken acil durum ve sağlık malzemeleri sağlama konusunda destek olacağını söyledi.

Direct Relief Başkanı ve CEO’su Thomas Tighe açıklamasında, “Bu Activision ve özellikle büyük Call of Duty topluluğu açısından şaşırtıcı bir cömertlik eylemiydi ve Direct Relief olarak bizler çok minnettarız” dedi. “En önemlisi, Call of Duty topluluğunun inanılmaz desteği doğrudan Avustralya’daki insanlar için yardıma dönüşecek.” şeklinde konuştu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.