Call of Duty

Red Reserve organizasyonu yeniden kuruluyor

Red Reserve

Faaliyetlerini durdurmuş olan Red Reserve organizasyonu, yeni bir yönetim altında yeniden aktifleşiyor. Eski dönemden kalan borçların ne olacağı da merak konusu.

15 Nisan 2019 tarihinde, Call of Duty oyuncularının yüksek maaş gereksinimlerinin oluşturduğu maliyet krizi nedeniyle faaliyetler durdurulmuştu. Call of Duty ekibinin yanısıra, Red Reserve bir çok ekibe ve takım evine sahipti.

Öncesinde bu konuyla ilgili yazımız için : Red Reserve, Call of Duty faaliyetlerini durdurdu

Takım dağılıp oyuncular serbest bırakıldığında, Rhys ‘Rated’ Price takımın onlara ödül parası olarak hala 40.000 dolar borçlu olduğunu söylemişti. İşini kaybeden bir çok personel arasında, alacaklı olduğunu iddia edenlerin sayısı da azımsanamayacak kadar çoktu.

Organizasyon, 14 Şubat tarihinde resmi olarak yeniden başlatılacak. CEO Kim Alden önderliğindeki yeni bir yönetim ekibi RR markasının faaliyetlerini yürütecek. Takımlar ilk olarak mobile espor alanında faaliyetlerine başlayacak ve sonrasında tüm espor dallarına genişleyecek. Şimdiden kurulan bir PUBG Mobile ekibi, PUBGM PMCO Spring Split’te yarışacak.

Yeni CEO Kim Alden, “ Red Reserve markasının şu anda sahip olduğu imajın farkındayız. Amacımız itibarı geri kazanmak ve RR markasının nasıl çalışması gerektiğini göstermek. Başarılı günlerimizi simgelemek için orijinal logoyu kullanacağız.” Şeklinde konuştu.

Bununla birlikte yapılan açıklamada, eski oyuncular ve personellerin alacakları hakkında herhangi bir açıklama yok.  Alden, “ Red Reserve çok iyi bilinen bir markadır. Bu markayı yeniden kurma ve eski görkemli günlere dönmek tek arzumuzdur.” Dedi.

Önceki yönetim altında yarışan oyuncularla konuşulduğunda yeni yönetimin onlara ulaşmadığı doğrulandı. Yani alacaklar meselesi hala bir muamma olarak kalacak gibi görünüyor. Kuruluş, sosyal medyada da RedReserve2020 adıyla bulunabilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.