Clash Royale

Clash Royale League: China Spring 2019 – 4. hafta incelemesi

Clash Royale‘in Çin’de aktif bir espor ligi olduğunu biliyor muydunuz? Birçok oyuncu hâlâ mobil oyunların espor liglerine çok uzak, o yüzden sizler için Clash Royale League: China Spring 2019‘un 4. haftasını yazdık.

Birçoğumuz her ne kadar espor içerisinde olsak da hâlâ bazı oyunların espor liglerinden habersiziz. Clash Royale bunlardan biri. Oyun bilindiği üzere Asya Oyunları 2018’de yer almıştı ve Çin’de halihazırda aktif bir ligi var.

Gelin hep beraber bu ligin 4. haftasındaki gelişmeleri ele alalım.

Nova Esports

Nova, LGD 3-0 ve W.EDGM 3-2’yi mağlup ederek zorlu bir haftayı üçüncü sırada tamamlamayı başardı. Mevsime kötü bir başlangıç yapan ekip yavaş yavaş tekrardan bir Dünya Şampiyonu gibi oynamaya başladı. Lciop, LGD’ye karşı 1v1 setinde Auk‘u yendiği olağanüstü bir performans sergiledi. Ayrıca 1v1’i W.EDGM’e karşı kazandı ve ardından King of the Hill’deki tüm ekibi öldürdü. Lciop

Mevsime sert bir başlangıçtan sonra, Nova onlar oldukları Dünya Şampiyonu ekibine benzemeye başlıyor. Lciop, LGD’ye karşı çıkan 1v1 setinde Auk’u yenen son derece güçlü bir performans sergiledi, 1v1’i W.EDGM’e karşı kazandı ve ardından hepsi King of the Hill’deki tüm takımı öldürdü! Lciop, 1v1 sıralamalarında bu hafta en yüksek sıralara yükseldi ve 5. sıraya kadar tam olarak 24 sayı atladı.

Newbee Esports

Newbee, JDG’yi 3-2 ile yenmeyi başardı. Plaque etkileyici bir performans ortaya koydu. Oyuncu, bu hafta 1v1’sini JDG’den Quiet Time, King ve S‘ı yenerek geçirdi. Önümüzdeki hafta takımın LGD’ye karşı zor bir maçı var. 1. sıradaki oyuncu, Jiu.Bao, 2. sıradaki oyuncu Peas ile karşılacak, bu yüzden şimdiden hype unsurları oluşmaya başlamış durumda.

X-Quest Esports

Bu hafta da ellerine bir fırsat geçiremediler ve yenilgi serileri sürmeye devam ediyor. LGD’ye karşı 3-2 yenildiler. Jiu.Bao, X-Quest’ten Houyi ve Granzourt karşısında etkileyici bir performans gösterdi ve oyuncular King of the Hill setini kaybettiler. Takım bu yıl playoff yapamayacakmış gibi duruyor, ama yine de yukarıdaki sıralardan birilerini yenmeyi başarırlarsa ligde bir kırılma etkisi yaratabilirler.

Gen.G Esports

Gen.G bu haftada JDG (3-0) ve WE (3-2) karşısında aldığı galibiyet ile izleyicileri şaşırtmayı başardı. D. King Gen.G için JDG karşısında ve WE’nin en iyi oyuncusu sunDY karşısında hızlı ve sert bir zafer kazandı. Sonrasında zaferini King of the Hill’de taçlandırdı, büyücü yendi ve bir kez daha sunDY’i yenmeyi başardı. Böylelikle başarılı oyuncu sıralamada üçüncü sıraya yükseldi.

Bu haftaki meta

Bu hafta yasaklar Golem ve Baby Dragon etrafında şekillendi. Golem yasakları, Miner Poison ve Inferno Tower’ı da içeren Miner Balonlu Güverte’nin popülaritesi düşünüldüğünde biraz şaşırtıcıydı, lakin Baby Dragon yasağı, birçok destelerde kullanılan çok güçlü ve çok yönlü bir kart olduğu için daha mantıklı bir kararmış gibi durdu takımlar nezdinde. Bu hafta Battle Ram ve Miner Poison desteleri ise en popüler destelerdi. Kazanma oranları oldukça yüksekti.

Haftanın destesi

Bu hafta Royal Hog desteleri CRL Çin’e gölge düşürdü ancak bu hafta kullanılan en ilginç değişikliklerden biri Sparky ve Elixir Collector’ı içeriyordu. Bu durum, kullanıcının bir iksir avantajı kazanmasını ve daha sonra Sparky ve Rascals gibi güçlü kartlarla savunmasını ve ardından Royal Hogs’u karşı iticinizle birlikte kullanarak bir veya her iki şeridi de itmesini sağlayan eğlenceli bir destek sağlıyordu. Kart değişiklikleri: Lumberjack için Bandit ve Skeletons için Barbarian Barrel.

Clash Royale hakkındaki gelişmeleri güncel olarak takip etmek için 5Mid ile kalın!

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.