Counter-Strike 2

Counter-Strike 2 Çok Çok Yakında Yayınlanabilir

Counter-Strike 2 görünüşe göre çok ama çok yakında piyasaya sürülecek. Valve, piyasadaki en saygın video oyun şirketlerinden biridir. Her şekil ve boyutta binlerce video oyununa ev sahipliği yapan lider video oyun mağazası Steam’i yaratmalarıyla tanınıyorlar. Platform şu anda 20 yaşında ve geçtiğimiz yıl, insanların en iyi AAA oyunlarından bazılarını hareket halindeyken alabilmelerini sağlayan oldukça güçlü bir el oyun cihazı olan Steam Deck’in piyasaya sürülmesi sayesinde daha da popüler hale geldi. Eğer aktif olarak PC’de oynuyorsanız, bu daha da iyi çünkü oyuncular PC’deki ilerlemelerine Steam Deck’te devam edebiliyorlar. Ayrıca Half-Life 2, Counter-Strike, Portal 2, Left 4 Dead ve çok daha fazlası gibi tüm zamanların en iyi oyunlarından bazılarını bize sunmaktan da sorumlular. Ne yazık ki, Valve artık çok fazla büyük yeni oyun yapmıyor.

Valve geçtiğimiz günlerde Counter-Strike deneyimini oldukça geliştirecek bir oyun olan Counter-Strike 2’yi duyurarak hayranlarını şaşırttı. Hayranlar tüm yaz boyunca çeşitli testlerde oyunu oynadılar ve Valve yaz bitmeden herkesin oynayacağına dair söz verdi. Ne yazık ki, yaz resmi olarak sona erdi ve düzgün bir çıkış tarihi duyurusu yapılmadı. Ancak, Valve önümüzdeki hafta bir sürümle dalga geçiyor gibi görünüyor. Resmi Counter-Strike hesabı hayranlara önümüzdeki Çarşamba günü ne yapacaklarını sordu, bu da oyunun o gün yayınlanacağını ya da en azından çıkış tarihi için uygun bir güncelleme yapılacağını gösteriyor gibi görünüyor.

Counter-Strike 2’nin oynaması ücretsiz olması beklendiğinden, Valve’ın oyunu büyük bir pazarlama çalışması yapmadan piyasaya sürmesi mantıklı olacaktır, bu nedenle insanlara oyunu “satmak” zorunda değildir. Her iki durumda da, muhtemelen çok yakında oyunla ilgili büyük bir haber bekleyebiliriz. Counter-Strike 2’nin ayrıca Counter-Strike’ın yerini alması bekleniyor: Global Offensive’in yerini alması bekleniyor ki bu oyun yaklaşık on yıldır Steam’in en büyük oyunlarından biri. Devam oyununun konsollara gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir