Eternal Fire | BetBoom Dacha 2023 Closed Qualifier Counter-Strike 2

Eternal Fire, BetBoom Dacha 2023 Elemeleri’ne Veda Etti.

Temsilcimiz Eternal Fire bir süredir turnuva oynamıyorken elemelerine davet aldığı BetBoom Dacha 2023 CS2 turnuvası iki önce balşamıştı. Temsilcimiz elemelerdeki ilk maçını renkli saçları ile bilinen Aurora’ya karşı oynamıştı ve Aurora’ya 2-0 mağlup olarak Lower Bracket’a düşmüştü. Ardından da bugün BIG ile Lower Bracket’ta gruptan çıkmak için mücadele eden temsilcimiz BIG’e 2-0 mağlup olarak turnuvaya veda etti. Ülkemizde hltv şuanda kapalı olduğu için ayrıcada maçın yayını sorunlu olduğu için turnuvayı takip etmek izleyiciler için zor oldu.

Serinin İlk Haritası Anubis | Eternal Fire Tercihi

BIG, temsilcimizin tercihinde tabanca roundunu aldı ve üzerine de 4 roundluk bir seri ekleyerek haritayı 0-6 açtı. Temsilcimiz 4 roundluk bir seriyle cevap vermeyi başararak skoru 4-6’ya getirdi. Kalan son iki roundu da BIG’in kazanmasıyla ilk yarı 4-8 tamamlandı.

Temsilcimiz ikinci yarıda tabanca roundunu kazandı ve üzerine de seri koyarak comebacke başladı. BIG bir round ile karşılık verince skor 7-9’a geldi. Temsilcimiz clutchlarla beraber 4  roundluk bir seri daha kazanmayı başardı ve skoru 11-9 yaptı. Ardından 1’er roundluk takas oldu ve temsilcimiz ilk harita puanına ulaşan taraf oldu. BIG, iki round üst üste kazanarak haritayı uzatmalara götürdü. Uzatmalara götüren harakette BIG’ın AWP oyuncusu mantuu’nun Woxic’e noscope ile flick bir vuruş atması oldu. Uzatmalara götüren BIG, uzatmalarda da oyununu korudu ve haritayı 14-16 skoruyla kendi lehine kapattı.

BetBoom Dacha 2023 Closed Qualifier | Eternal Fire vs BIG
BetBoom Dacha 2023 Closed Qualifier | Eternal Fire vs BIG

Serinin İkinci Haritası Vertigo | BIG Tercihi

BIG tabanca roundunu kazansada temsilcimiz force ile ikinci roundu kazandı ve harita 1-1 başladı. BIG force’a force ile karşılık vererek skoru 1-3’e kadar getirdi. Temsilciniz 7 roundluk bir seriyle karşılık vererek skoru 8-3’e getirdi. İlk yarının son roundunu da BIG’in kazanmasıyla ilk yarı 8-4 skoru ile Eternal Fire lehine sonuçlandı.

T side geçen BIG temsilcimize tabanca rounduyla beraber neredeyse oyun oynatmadı ve yakaladığı seriyle skoru 8-11’e kadar getirdi. Temsilcimiz bir round ile cevap versede BIG, son iki rounduda kazanarak 9-13 skoruyla haritayı kapatmayı başardı ve 2-0 kazanarak turnuvaya devam ederken temsilcimiz turnuvaya veda etti.

BetBoom Dacha 2023 Closed Qualifier | Eternal Fire vs BIG
BetBoom Dacha 2023 Closed Qualifier | Eternal Fire vs BIG

 

Temsilcimize 17 Kasım’da oynayacakları PARI Please 2023 turnuvasında başarılar dileriz.
Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir