Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Eski LDLC oyuncusu AMANEK, G2 Esports’a katıldı

G2’nun resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada 25 yaşındaki oyuncu François “AMANEK” Delaunay ile sözleşme imzaladı.

G2 için kötü geçen IEM Katowice Major 2019 turnuvasında sonra Alexandre“bodyy” Pianaro’u yedeğe çekti ve 25 yaşındaki Fransız oyuncu AMANEK, G2 Esports ile sözleşme imzaladı. AMANEK’in internet sitesindeki açıklamasında “G2 Esports’a katılmak beni çok heyecanlandırdı. Profesyonel olarak oynamaya başladığımdan beri bekletilerim her zaman en iyi olmaktı. Takımımın da dünyadaki en iyi takım olmasını istiyorum ve bu hedefe ulaşmak için her şeyi yapacağım.” dedi.

Eski profesyonel League of Legends arenasından tanıdığımız G2 Esports CEO’su Carlos ‘ocelote’ Rodriguez “CS:GO’da bir numara olma arayışımızda, kadromuzu güçlendirecek arayışlar içerisindeyiz. AMANEK’in kadromuzu geliştirebileceğini gördüğümde ve eski kazanan takım formumuza kavuşmamızda yardım edebileceğimizi anladığımda, acele şekilde onda karar kıldık. Oyuncumuzun Fransız CS:GO’sunu eski şanına geri kazandıracağına ikna olduk.” açıklamasında bulundu.

İki buçuk yıldan uzun süredir G2 bünyesinde bulunan ve transfer sonrası yedeğe çekilen 22 yaşındaki oyuncu bodyy ise twitterdan “kennyS ve shox, en üst seviyeye geri dönmek için doğru yoldalar ve çok yakında başaracaklarına eminim. Benimle bu uzun yolculuğu yapan shox, Jérôme ve G2 ekibine teşekkür ediyorum. Kendimi geliştirmemde beni her zaman desteklediler ve bana güvendiler.” dedi

Kadro değişikliği WESG turnuvasından sonra gerçekleşecek olsa da güncel G2 kadrosu şu şekilde;

  • Richard “shox” Papillon
  • Kenny “kennyS” Schrub
  • Lucas “Lucky” Chastang
  • Audric “JaCkz” Jug
  • François “AMANEK” Delaunay
  • Damien “maLeK” Marcel (Koç)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir