Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Astralis, ECS Sezon 8 Finalleri’nde zafere ulaşan taraf oldu!

28 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Esports Championship Series Sezon 8 Finalleri sonlandı. Amerika Birleşik Devetleri’nin Arlington şehrinde düzenlenen ECS Sezon 8 Finalleri’nde zafere ulaşan taraf Danimarka temsilcisi Astralis oldu.

$500,000 ödül havuzuna sahip ECS Sezon 8 Finalleri’nde 8 takım mücadele etti. Yer alan 8 takım, Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerinde yapılan Challenger Cup aracılığı ile belirlendi. Avrupa tarafından AVANGAR, Ninjas in Pyjamas, Astralis ve Fnatic yer alırken, Kuzey Amerika tarafından Sharks Esports, Evil Geniuses, Team Liquid ve MIBR yer aldı.

Turnuva 4’er takımdan oluşan iki ayrı grup şeklinde start aldı. A grubunda Evil Geniuses, Ninjas in Pyjamas, Team Liquid ve AVANGAR yer alırken, B grubunda Astralis, Fnatic, MIBR ve Sharks Esports mücadele etti. Gruplarını ilk 2 sırada bitiren 4 takımın playofflar’a çıkacağı organizasyonda 2 galibiyete ulaşan Team Liquid, Evil Geniuses, Astralis ve Fnatic takımlar yarı finallere yükseldi.

Yarı finallerde Evil Geniuses’ı eleyen Astralis ve Fnatic’i eleyen Liquid ECS Sezon 8 Büyük Finali’nde karşı karşıya geldi. BO3 üzerinden oynanan seri, Vertigo haritasında başladı. Haritaya iyi başlayan Liquid olsa da Danimarka ekibi iyi bir geri dönüş yaparak maçı uzatmayı başardı. Fakat uzatmalardan haritayı 19-15 kazanan Kuzey Amerika temsilcisi oldu.

Serinin ikinci haritası Nuke olarak belirlendi. Nuke’da kusursuza yakın bir CT performansı gösteren şampiyon, haritayı 16-11 kazanmayı başardı ve seriyi 1-1’e getirdi. Final son olarak Dust 2’ye taşındı. İlk 2 harita aksine daha tek taraflı bir maçın sonunda kupaya ulaşan ve $225,000’ın sahibi olan Astralis oldu. ECS Sezon 8 Finalleri’nin MVP’si ise Nicolai “device” Reedtz seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir