Astralis gla1ve'ın yokluğunu JuGi ile dolduracak Counter-Strike: Global Offensive

Astralis gla1ve’ın yokluğunu JuGi ile dolduracak

Danimarkalı dev ekip Astralis, sağlık sorunları nedeniyle oyundan uzak kalacak olan takım lideri Lukas “gla1ve” Rossander’in yokluğunda takımın beşincisi olarak Jakob “JUGi” Hansen ile maçlara çıkacaklarını açıkladı.

Takımın başarılı oyun için lideri gla1ve, yaşadığı strese bağlı sağlık sorunları nedeniyle takımdan üç ay uzak kalacak. Bu kararın alınmasında Astralis takımın sportif direktörü Kasper Hvid’in de büyük payı bulunuyor. Geçtiğimiz haftalarda takıma resmi olarak katılan JuGi böylece gla1ve’in yerini almış olacak. Takımın 7 kişilik kadrosunun bir parçası olan Patrick “es3tag” Hansen ise 1 Temmuz tarihi itibariyle Heroic’ten ayrılıp Astralis’e katılacak.

Böylece gla1ve, takımın mücadele edeceği Dreamhack Masters Spring ve BLAST Premier Europe Showdown turnuvalarında kenarda kalacak. Sportif direktör Hvidt geçtiğimiz günlerde 24 yaşındaki oyuncunun dinlenmesi hakkında konuştu. Takımın IGL sıkıntısı yaşamayacağını ve bu rolü üstlenecek oyunculara sahip olduklarını söyledi.

Hvidt yaptığı açıklamda şunları söyledi. ” gla1ve’ın yokluğunda takımdaki diğer oyuncular bu görevi üstlenmeyi deneyecek. Böyle bir senaryoyu önceden çalışmıştık. Yine de sonuç ne olursa olsun, onun dönüşünü dört gözle bekleyeceğiz. Ancak oyuncunun gerçekten dinlenmeye ihtiyacı var ve biz ona bu fırsatı sunmak zorundayız.”

Ocak ayından bu yana aktif olmayan JuGi ise dünyanın 1 numaralı ekibi Astralis ile olan macerasına Dreamhack Masters Spring turnuvası ile Heroic karşısında başlayacak. 19 Mayıs’tan 14 Haziran’a kadar sürecek olan turnuva, online şekilde yapılacak ve 160.000 dolarlık ödül dağıtacak.

Astralis’in önümüzdeki iki turnuvada mücadele edeceği kadrosu ise şu şekli aldı:

 

  • Nicolai “device” Reedtz
    Peter “dupreeh” Rasmussen
    Andreas “Xyp9x” Højsleth
    Emil “Magisk” Reif
    Jakob “JUGi” Hansen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir