Astralis kadrosunu es3tag ile güçlendirmek üzere Counter-Strike: Global Offensive

Astralis kadrosunu es3tag ile güçlendirmek üzere

Astralis kadrosuna es3tag takviyesini yaparak güçlenmeye hazırlanıyor. Mevcut kadro böylelikle altı kişiye çıkmış olacak.

HLTV.org ve 1pv.fr tarafından ortaya atılan iddiaya göre, hayal kırıklığı yaratan bir başlangıcın ardından Astralis kadrosunu Patrick es3tag Hansen ile genişletmeye hazırlanıyor. Mevcut kadrodan şimdilik kimsenin ayrılmadığı da göz önünde bulundurulursa, altı kişilik bir Astralis kadrosu bizleri bekliyor olacak.

Danimarka’nın en büyük espor organizasyonu olan Astralis, bir son dakika gelişmesine yol açtı. FunPlux Phoenix’in diğer Heroic oyuncularıyla birlikte es3tag ile de anlaşmasına kesin gözüyle bakılırken Astralis’in bu hamlesi Çinli organizasyonun Flashpoint ve diğer yarışmalardaki geleceğine gölge düşürdü.

Bu durum Astralis için uzun zamandır yapılan ilk kadro değişikliği anlamına geliyor. Danimarkalı organizasyon,  Markus “Kjaerbye” Kjærbye’nin North kadrosuna ani katılma kararının ardından takıma OpTic’ten Emil “Magisk” Reif’i katmıştı. Bu değişiklik ise Şubat 2018’de gerçekleşti. Astralis bu değişikliğin ardından CS:GO için yeni bir çağ açtı. Arka arkaya üç Major da dahil olmak üzere 16 büyük turnuvada şampiyon olan ekip 1 milyon dolarlık Intel Grand Slam Ödülünün de sahibi oldu. Takım sıralamasında 406 gün boyunca zirveden inmeyerek de kırılması zor bir rekora imza attılar.

Ancak 2020 yılı ile birlikte işler Astralis’in istediği gibi gitmemeye başladı. Zirvede geçen dört ayın ardından bu ayın başında IEM Katowice’de Natus Vincere karşısında alınan yenilgiyle beraber zirvenin de sahini Na’Vi oldu. gla1ve ve arkadaşları için BLAST Premier Spring Series’de de işler pek yolunda gitmiyor.

Tricked’dan Heroic’e Haziran 2017’de katılan es3tag takımın yeni umudu olacak. Games Clash Masters 2018, Toyota Master Bangkok 2018 ve DreamHack Open Atlanta 2019’da zafer kazanmasına yardımcı olduğu ekiple LAN’da ortalama 1.06 puan aldı. Astralis’ e tam olarak ne zaman katılacağı belli olmayan es3tag şu anda Flashpoint liginde mücadele eden FunPlus Phoenix için Los Angeles’ta bulunuyor.

Yeni bir soluk gelebilir.

Astralis şu anda Cuma günü ENCE karşısında aldığı galibiyetle birlikte ESL Pro League’de 2-1 serisi yakalamış bulunuyor. Önümüzdeki üç ay içinde ESL One Rio Major ve BLAST Premier Showdown’da oynaması planlanan ekip, koronavirüs salgını nedeniyle bu etkinliklere katılım konusunda şüpheler taşıyor.

Astralis kadrosu es3tag takviyesiyle beraber şu görünümü alacak:

  • Nicolai “device” Reedtz
  • Peter “dupreeh” Rasmussen
  • Andreas “Xyp9x” Højsleth
  • Lukas “gla1ve” Rossander
  • Emil “Magisk” Reif
  • Patrick “es3tag” Hansen
  • Danny “zonic” Sørensen (coach)

Kadrosundaki bu değişiklik sonrasında FunPlus Phoenix takımında belirsizlikler sürüyor. Flashpoint’e ortak olarak katılmalarının ardından takında yaşanan bu değişiklik sonrasında ekibin geleceğinin ne olacağı herkes için merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir