Counter-Strike: Global Offensive

Calyx, Windigo için DreamHack Masters Dallas’ta mücadele edecek

Calyx’in ex-Space Soldiers’tan ayrıldıktan sonra kariyerine hangi takımda devam edeceği büyük bir merakla bekleniyordu. Yıldız oyuncu Dream Hack Master Dallas 2019 turnuvasında Windigo için mücadele edecek.

Space Soldiers’ta sayısız başarıya imza atan tecrübeli CS:GO oyuncusu Calyx, takımdan birçok oyuncunun ayrılmasından sonra kendi yolunu çizmeye karar vermişti. Twitter’dan yaptığı paylaşımla Avrupa ve Kuzey Amerika bölgesinden gelecek her türlü teklife açık olduğunu belirten yıldız oyuncu ‘şimdilik’ kendisine yeni bir yer bulmuş durumda. Tecrübeli oyuncu DreamHack Masters Dallas turnuvasında Windigo ekibiyle birlikte yer alacak. 20 yaşındaki genç oyuncu, vize sorunu yaşayan Yanko “blocker” Panov’un yerine takıma stand-in pozisyonunda dahil oldu. 

Amerika Birleşik Devletleri’nin Dallas şehrinde düzenlenecek olan DreamHack Masters Dallas turnuvası, 28 Mayıs ile 2 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. 16 takımın mücadele edeceği turnuvanın ödül havuzu ise tam 250 bin dolar. Bu turnuva Calyx’in kendini göstermesi için oldukça büyük bir fırsat.

Calyx ile birlikte Windigo’nun turnuva kadrosu şu şekilde:

  • Kamen “bubble” Kostadinov
  • Viktor “v1c7oR” Dyankov
  • Valentin “poizon” Vasilev
  • Georgi “SHiPZ” Grigorov
  • Buğra “Calyx” Arkın

Takımın değişiklik ile ilgili yaptığı Twitter paylaşımı ise aşağıdaki gibi.

Calyx tekliflere açık olduğunu duyurmuştu

Space Soldiers ülkemizin tartışmasız en başarılı Counter Strike: Global Offensive takımı olmayı başardı. Ekip uzun süre Türkiye sahnesini domine etti ve geçtiğimiz yıllarda uluslararası turnuvalarda gelen başarılar sayesinde tüm dünyanın saygısını kazandı. Calyx ise bu kadronun önemli bir parçası olmayı başardı. Twitter üstünden takımdan ayrıldığını açıklayan yıldız oyuncu, NA ve EU’dan gelecek teklifleri değerlendireceğini açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir