Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Cloud9, Arctic Invitational 2019’a davet edildi

Organizatör Arctic Invitational’ın resmi Twitter sayfası üzerinden yaptığı paylaşım ile birlikte Cloud9, Arctic Invitational 2019’a davet edilen son takım oldu.

Turnuvaya NRG Esports davet edilmişti. Fakat Amerika temsilcisinin takvim problemleri nedeniyle turnuvaya katılamayacağını açıklamasının ardından, Cloud9 daveti kapan takım oldu. Turnuvada Cloud9’ın yanı sıra FURIA Esports ve CR4ZY de yer alacak. Son takım ise 16-17 Ağustos’ta yapılacak olan Finlandiya elemelerinin galibi olacak.

Son zamanlarda alınan başarısız sonuçların ardından Cloud9, CS:GO kadrosunu tamamen yenileme kararı almıştı. İlk defa BLAST Pro Series Los Angeles’ta boy gösteren yeni kadro, Arctic Invitational ile birlikte ikinci kez sahneye çıkmış olacak. Los Angeles turnuvasında 1 galibiyet 2 beraberlik ile yarı finale çıkmayı başaran, yarı finalde ise Liquid’e elenen Amerika temsilcisinin ikinci LAN turnuvasında nasıl bir performans göstereceği ise merak konusu.

Arctic Invitational 2019, 14 Eylül tarihinde Helsinki’de bulunan Hartwall Arena’da düzenlenecek. Sadece 4 takımın yer alacağı turnuva, direkt olarak yarı finallerden başlayacak. Tek eleme usulü oynanacak turnuvanın maçları ise BO3 formatında olacak. Ödül havuzunun €100,000 olduğu turnuvada şampiyon takım €60,000’nun, ikinci olan takım €20,000’nun, üçüncü ve dördüncü takım ise €10,000’nun sahibi olacak.

Arctic Invitational 2019’ katılacak takımlar şu şekilde:

  • FURIA Esports
  • CR4ZY
  • Cloud9
  • Yapılacak olan Fin Elemeleri’nde şampiyon olacak olan takım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir