Counter-Strike: Global Offensive

Cloud9, mixwell ile yollarını ayırdığını duyurdu

Amerikalı espor organizasyonu Cloud9, Oscar “mixwell” Cañellas’ı serbest bıraktığını duyurdu.

Takımda, geçtiğimiz Aralık ayında Damian “daps” Steele, Kenneth “koosta” Suen ve Timothy “autimatic” Ta’nın ayrılarak Gen.G’ye katılmasından beri mixwell pasif pozisyondaydı. Cloud9, eski kadronun yerine yeni bir yapılanmaya gitmişti.

Amerikan organizasyonu, Ocak ayında eski ATK kadrosuyla sözleşme imzalayarak takıma yeni bir görünüm vermişti. Takımın yeni beşlisinin katılmasıyla birlikte mixwell için de yeni bir kulüp arama zamanı gelmişti. 24 yaşındaki İspanyol oyuncu, yedi aydan biraz daha uzun süren Cloud9 deneyiminin ardından kulübünden serbest bırakıldı.

Geçen yılın sonunda yaşanan ayrılıkların öncesinde, takımda işler beklendiği gibi gitmemişti. Yer aldıkları ESL Pro League Season 10 Americas ve  BLAST Pro Series Copenhagen gibi turnuvalarda başarılar gelmeyince Tyson “TenZ” Ngo ile yollar ayrılmıştı. Cloud9’ın konuyla ilgili tweetine göz atabilirsiniz.

Cloud9 öncesinde Movistar Riders, OpTic Gaming ve G2 maceraları yaşayan mixwell, bundan sonra hangi kulüp için yarışacağı şu an için netlik kazanmış değil. Kariyerindeki en büyük zaferine DreamHack Open Valencia 2018’da ulaşan İspanyol oyuncu, yeni maceralar için yeni bir ev bulmak zorunda.

İngilizce ve İspanyolcayı akıcı olarak konuşan genç oyuncu, uluslararası bir takımda oynayabilecek yeteneklere sahip. Ayrıca garip bir anektot olarak, küçük kardeşinin League of Legends, abisinin de Day of Defeat oyunlarında rekabetçi olarak yarıştığını da eklemeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir